Lech Poznań

3

Ruch Chorzów

0

• Wyniki końcowe 30. kolejki: Arka - Wisła Płock 1:1, Cracovia - Legia 1:2, Górnik Łęczna -Wisła Kraków 3:1, Korona - Termalica 0:1, Piast - Jagiellonia 0:1, Pogoń - Lechia 3:1, Zagłębie - Śląsk 1:1.

Skład grupy mistrzowskiej: Jagiellonia, Legia, Lech, Lechia, Wisła Kraków, Pogoń, Termalica i Korona;

Skład grupy spadkowej: Wisła Płock, Zagłębie, Śląsk, Arka, Cracovia, Ruch, Piast, Górnik Łęczna.

• Koniec meczu przy Bułgarskiej. Lech pewnie pokonuje Ruch 3:0. Gole strzelali Łukasz Surma (samob.), Maciej Gajos i, w drugiej połowie, Darko Jevtić

• Łukasz Trałka strzela nad bramką gości.

• Łukasz Bednarek dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Maciej Makuszewski pada w "szesnastce" gości po starciu z obrońcą Ruchu. Sędzia nie wskazuje na "wapno"!

• Kolejna okazja Łukasza Monty, tym razem po solowej akcji. Posłał piłkę zza linii 16. metra obok bramki Matusa Putnocky'ego.

• Łukasz Moneta uderza z woleja wysoko nad bramką. Gdyby to była jego lewa noga, to wycisnąłby z tego coś więcej.

• Atak Ruchu bez wiary, ale przyniósł rzut rożny. Po dobrej wrzutce Jakub Arak strzela nad poprzeczką.

• Nicki Bille Nielsen strzela równie mocno, co niecelnie. Libor Hrdlicka od bramki.

• Miłosz Trojak zastępuje imiennika Przybeckiego.

• Z kontrą wychodził Maciej Urbańczyk. Został zahaczony przez Łukasza Trałkę, który spowodował jego upadek. Bez konsekwencji bramkowej.

• Atak pozycyjny Lecha na środku boiska. Lasse Nielsen wprowadza ją na 35. metr patrząc od bramki gości...

• Maciej Makuszewski powinien baczniej obserwować ustawienie obrony Ruchu. Dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dawno niewidziany na polskich boiskach Nicki Bille Nielsen pojawia się na placu gry. Zmienia Marcina Robaka.

• Niewiele dzieje się na murawie, więc spójrzmy na wyniki z innych boisk: Arka - Wisła Płock 1:0, Cracovia - Legia 1:2, Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:1, Korona - Termalica 0:1, Piast - Jagiellonia 0:1, Pogoń - Lechia 3:1, Zagłębie - Śląsk 1:1.

W grupie mistrzowskiej są Jaga, Legia, Lech, Lechia, Wisła Kraków, Pogoń, Termalica i Zagłębie.

• Maciej Makuszewski na murawie. W stronę ławki udaje się Dawid Kownacki.

• Dawid Kownacki zdziwił się, z jaką łatwością zbliżył się do pola karnego Ruchu. Tak bardzo był zaskoczony, że zgubił piłkę.

• Milen Gamakow zastępuje Bartosza Nowaka.

• Zmiana w Lechu. Za Radosława Majewskiego pojawia się Mihai Radut.

• Błąd Michała Helika przy wyprowadzaniu piłki zemścił się w najgorszy możliwy sposób. Futbolówkę opanował Radosław Majewski, który prostopadłym podaniem uruchomił Szwajcara. Ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę pokonuje Libora Hrdlickę.

• GOL DLA LECHA! DARKO JEVTIĆ!!!

• Korzystając z przerwy zmiana u gości. Jakub Arak zmienia Jarosława Niezgodę.

• Przerwa w grze. Na murawie leżą Dawid Kownacki i Maciej Urbańczyk. Konieczna jest pomoc medyczna.

• Darko Jevtić skutecznie został przyblokowany przez Martina Konczkowskiego. Libor Hrdlicka chwyta piłkę.

• W odpowiedzi Radosław Majewski podaje w pole karne do Dawida Kownackiego. Ten nie zdołał odwrócić się w stronę bramki, by oddać strzał.

• Próba zaczepnej akcji w wykonaniu piłkarzy Waldemara Fornalika. Została ona przerwana przed polem karnym "Kolejorza".

• Maciej Gajos huknął z dalszej odległości obok bramki Libora Hrdlickii.

• Chorzowianie zostali zepchnięci do głębokiej defensywy. Strzał z dystansu Darko Jevtcia został jednak zablokowany.

• Radosław Majewski chciał przedrzeć się środkiem w stronę bramki Ruchu. Ciut za mocno wypuścił sobie piłkę, co wykorzystała obrona gości.

• Łukasz Trałka w roli "dziesiątki" wypatrzył na prawej stronie Tomasza Kędziorę. Jego podanie było bardzo niedokładne.

• Przechwyt Macieja Gajosa w środku pola po błędzie Bartosza Nowka. Chciał od razu uruchomić Marcina Robaka, ale na linii podania stał Michał Helik.

Po chwili plasowane uderzenie Darko Jevticia w stronę dalszego słupka broni Libor Hrdlicka.

• Robi wrażenie

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy, w którym Lech prowadzi (2:0) z Ruchem Chorzów. Co nas czeka po zmianie stron? Przekonamy się niebawem.

• Na innych boiskach: Arka - Wisła Płock 1:0, Cracovia - Legia 1:1, Górnik Łęczna - Wisła Kraków 1:0, Korona - Termalica 0:0, Piast - Jagiellonia 0:1, Pogoń - Lechia 1:1, Zagłębie - Śląsk 1:1.

W grupie mistrzowskiej są, poza znaną piątką, Korona, Pogoń i Termalica.

Grupę spadkową otwierają Zagłębie i Wisła Płock.

• Łukasz Bednarek, bez doliczenia nawet sekundy, kończy pierwszą połowę. Lech prowadzi z Ruchem 2:0 po golach Łukasza Surmy (samob.) i Macieja Gajosa

• Bez zagrożenia pod bramką Matusa Putnocky'ego.

• Było groźnie pod bramką Lecha! Po wrzutce z lewej strony Wołodymyr Kostewycz uprzedził Miłosza Przybeckiego, ale piłka zmierzała do bramki! Matus Putnocky zdołał ją pchnąć na rzut rożny!

• Najpierw sytuację sam na sam z Liborem Hrdlicką przegrał Marcin Robak. Odbitą piłkę na lewej stronie wywalczył Wołodymy Kostewycz, który dośrodkował "po plecach" rywala do Macieja Gajosa. Ten strzałem z woleja zza pola karnego podwyższa prowadzenie!

• GOL! MACIEJ GAJOS!!!

• Rozpadało się przy Bułgarskiej

• Wrzutka Darko Jevticia na bliższy słupek zostaje wybita przez obronę Ruchu poza pole karne.

• Darko Jevtić szczęśliwie przedarł się prawą stroną mimo dwóch rywali. Jego mocne uderzenie mierzone w bliższe okienko zostało zbite przez bramkarza na rzut rożny!

• Na innych boiskach LOTTO Ekstraklasy

• Ależ spartolił to Marcin Robak! Przejmuje górne podanie, uciekając Marcinowi Kowalczykowi. W kulminacyjnym momencie futbolówka podskoczyła mu na nierówności, przez co poszybowała - po strzale - wysoko nad bramką!

• Największe zagrożenie ze strony Lecha jest po atakach prawą stroną. Nieudane zagranie Tomasza Kędziory przypadkowo spada pod nogi Dawida Kownackiego. Jego wrzutkę piąstkuje Libor Hrdlicka.

• Łukaszowi Surmie udało się przedrzeć w pole karne Lecha. Podaje na 13. metr do Jarosława Niezgody, który wywalczył sobie pozycję do strzału, ale został zablokowany przez Macieja Wilusza.

• Libor Hrdlicka pewnie chwyta piłkę po centrze z lewej strony Wołodymyra Kostewycza.

• Był "antyinsekt", teraz to ;)

• Kolejna próba Łukasza Monety. Za słabo jednak podkręcił piłkę, posyłając piłkę w stronę dalszego rogu.

• Łukasz Moneta potężnie uderzył z lewej strony pola karnego gospodarzy. Matus Putbocky interweniuje z problemami, a dobitka Jarosława Niezgody mija bramkę!

• Nie szło prawą, to gospodarze zaatakowali lewą flanką. Podanie Dawida Kownackiego nie znajduje adresata.

• Składna akcja Lecha na prawej flance. Darko Jevtić podaje szerzej do Tomasza Kędziory, który od razu wypatrzył Radosława Majewskiego. Ten zwlekał z centrą, przez co traci futbolówkę.

• Wzięty w kleszcze Darko Jectić reaci piłkę na rzecz 2-3 chorzowian przed linią 16. metra Kontra piłkarzy Waldemara Fornalika została przerwana przed linią środkową.

• Strata piłkarzy Ruchu na prawej stronie zapoczątkowała kontrę. Po akcji Marcina Robaka skrzydłem piłka znalazła się na 20. metrze u Macieja Gajosa. Jego płaskie uderzenie broni bez wysiłku bramkarz.

• Radosław Majewski chciał prostopadłym podaniem uruchomić Marcina Robaka. Ten był na spalonym.

• Stały fragment gry dla Lecha. Po wrzutce Dawid Kownacki już myślał, jak uderzy. W ostatniej chwili uprzedził go Miłosz Przybecki.

• "Pusty przelot" Matusa Putnocky'ego do centry Bartosza Nowaka. Na jego szczęście żaden z przyjezdnych tego nie wykorzystał.

• Solową akcję lewą flanką przeprowadził Miłosz Przybecki. Został powstrzymany przez obronę "Kolejorza. Po chwili korner dla gości.

• Gospodarze idą za ciosem, Wywaliczy rzut z autu na wysokości "szesnastki" chorzowian. Daleki wyrzut z autu Tomasza Kędziory. Tym razem bez zagrożenia pod bramką Libora Hdrlicki.

• Ależ niefortunna interwencja kapitana Ruchu! Niefortunnie główkował po ostrym dośrodkowaniu Tomasza Kędziory....

• SAMOBÓJ ŁUKASZA SURMY!!!

• W odpowiedzi Marcin Robak uderza obok bramki Llibora Hrdlicki.

• To mogła być fantastyczna odpowiedź Ruchu! Po zagraniu Bartosza Nowaka w stylu Iniesty do Jarosława Niezgody, lecz ten strzela z woleja nad bramką!

• Od razu akcja gospodarzy zakończona dośrodkowaniem z bocznego sektora boiska. Marcin Robak i Dawid Kownacki nie zdołali oddać strzału.

• Gwizdek sędziego Łukasza Bednarka i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona 3-letniemu kibicowi Lecha, który zmarł na chorobę nowotworową.

• Obie "jedenastki" są już na murawie. Za moment losowanie stron.

• W rundzie jesiennej górą był "Kolejorz" który wygrał w Chorzowie aż 5:0. Bramki strzelili Darko Jevtić, Dawid Kownacki, Radosław Majewski, Marcin Robak (z rzutu karnego) i Szymon Pawłowski.

• Rezerwowi Lecha Poznań: Jasmin Burić - Maciej Makuszewski, Nicki Bills Nielsen, Szymon Pawłowski, Mihai Radut, Abdul Aziz Tetteh, Marcin Wasielewski.

• Znamy wyjściowe składy obu drużyn, więc zobaczmy, kogo obaj trenerzy mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, czyli rezerwowi Ruchu Chorzów: Jakub Miszczuk - Jakub Arak, Milen Garmakow, Adam Pazio, Miłosz Trojak, Eduards Visnakovs, Michał Walski.

• Pytanie dnia: ktoś dziś wygra?

• Niepewne swojego losu jest 5 drużyn (wg pozycji): Pogoń Szczecin, Bruk-Bet Termalica, Korona Kielce (po 39 punktów) i Wisła Płock oraz Zagłębie Lubin, które zgromadziły "oczko" mniej.

• Obu ekipom, będącym na dwóch biegunach tabeli, zależy dzisiaj na zdobyciu kompletu punktów przed podziałem punktów - Lech zbliżyłby się do podium, z kolei Ruch uciekłby z przedostatniego miejsca. Jednak tylko jednej ze stron uda się wygrać. Której?

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO z tego meczu!

• Spotkanie przy Bułgarskiej kończące fazę "zasadniczą" LOTTO Ekstraklasy odbędzie się w cieniu odejścia trenera Ruchu Chorzów, Waldemara Fornalika. Początek meczu już za 25 minut!