Menu Region

Echo Dnia

Regulamin plebiscytu

Mister Studniówek 2016 w Radomskiem

1. Wybieramy Miss i Mistera Studniówki w całym regionie oraz w każdym z powiatów. Kandydatek i kandydatów będą szukać dziennikarze i fotoreporterzy „Echa Dnia”, ale mogą ich także wskazać nauczyciele bądź koleżanki i koledzy. Kandydatki i kandydaci do tytułów Miss i Mistera Studniówek wyrażają zgodę na publikację wizerunku.

2. Konkurs przebiega w dwóch etapach. Etap pierwszy rozpocznie się tuż po pierwszych tegorocznych studniówkach, czyli w w niedzielę, 10 stycznia, a zakończy 28 lutego o godzinie 24. Będą trzy sposoby wyrażania poparcia dla swoich faworytów.

3. Na kandydatki i kandydatów można głosować za pomocą SMS (pod numer 71321 wysyłamy SMS o treści stumiss.numer kandydatki, na przykład stumis.777, a w przypadku chłopaków stumister.numer kandydata, na przykład stumister.777. Koszt 1 SMS to 1,23 złotych z VAT), ale także za pomocą Facebooka oraz kliku na portalu www.echodnia.eu/radomskie. Oddane głosy zostaną przeliczone na punkty w następujący sposób: 1 SMS to 10 punktów, 1 głos przez Facebook to 2 punkty, a 1 klik na portalu www.echodnia.eu to 1 punkt.

4. Drugi etap i Wielki Finał. Głosowanie czytelników i internautów w pierwszym etapie pozwoli wyłonić po trzy maturzystki i po trzech maturzystów w każdym z powiatów. Wyjątkiem jest Radom, gdzie do finału wejdzie aż 10 dziewczyn i 10 chłopaków. Zwycięzcy w Radomiu oraz w każdym z powiatów otrzymują tytuły: Miss, I Wicemiss, II Wicemiss oraz Mister, I Wicemister, II Wicemister.

W Wielkim Finale znajdą się też te osoby, które w klasyfikacji regionalnej po pierwszym etapie uplasują się w pierwszej „szesnastce” kandydatek i pierwszej „szesnastce” kandydatów. Całą tę grupę zaprezentujemy w specjalnym dodatku „Echu Dnia” pod koniec lutego. Wówczas ruszy drugi etap głosowania.

5. Zwycięzców poznamy podczas wielkiego finału, który odbędzie się w połowie marca 2016 roku w hotelu Aviator w Radomiu. Na Wielki Finał zaprosimy wszystkich finalistów wraz z osobami towarzyszącymi. O tym, do kogo trafią tytuły, przesądzą po połowie punkty z głosowania czytelników i jurorów, oddających swe głosy na kandydatów i kandydatki podczas Wielkiego Finału.

6. Wielki Finał plebiscytu będzie połączony z castingiem do konkursu Miss Polski Ziemi Radomskiej 2016. Trzy kandydatki z największą liczbą głosów w finale regionalnym Miss Studniówek wejdą bez castingu do grupy finałowej tego znanego konkursu piękności. Dla trzech Misterów Studniówek oraz Miss i Misterów Studniówek 2016 w każdym powiecie (osoby z największą liczbą głosów) również będziemy mieli nagrody.