1. liga piłkarek ręcznych. Wysoka wygrana PreZero APR Radom w Kielcach

PreZero APR wygrało na wyjeździe z Suzuki Koroną Handball Kielce 32:23.
PreZero APR wygrało na wyjeździe z Suzuki Koroną Handball Kielce 32:23. Suzuki Korona Handball Kielce
W zaległym meczu grupy C pierwszej ligi piłkarek ręcznych, Suzuki Korona Handball Kielce przegrała z PreZero APR Radom 23:32. To bardzo cenna wygrana radomianek, bo kielczanki w ostatni weekend odniosły dwa wyjazdowe zwycięstwa z drużynami z Warszawy, w tym z niepokonanym do tego momentu zespołem Handballa.

Cenna wygrana w Kielcach piłkarek ręcznych PreZero APR Radom

Suzuki Korona Handball Kielce - PreZero APR Radom 23:32 (10:15)
PreZero APR: Kolasińska, Barańska - Narożna 4 (2), Domka 7, Skorża, Głuszko 4, Jakóbowska 2, Papke 4, Dydek, Michalska 8, Machnio 1, Krzymowska, Nowak, Gajewska, Boryń 2.
Suzuki Korona Handball: Smelcerz, Toboła - Grabarczyk 2, Samiczak, Miśkiewicz 1, Sigurdardottir, Podsiadło 8 (1), Młynarska, Jaworska, Staszewska 4, Rzepka, Kotwica, Śmiglarska 2, Berlińska 6, Mikocka.

Przegrana radomianek, a przede wszystkim jej rozmiary są nieco zaskakujące, bowiem w poprzedni weekend kielczanki odniosły dwa zwycięstwa w Warszawie, grając dwa mecze w ciągu niespełna doby. W niedzielę dość pewnie pokonały lidera, Handball Warszawa, dla którego była to pierwsza porażka w rozgrywkach.

Środowe, zaległe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, bo grały trzecia (gospodynie) z drugą (goście) drużyną w tabeli. Początek meczu był bardzo udany w wykonaniu ekipy trenera Pawła Tetelewskiego, bo po sześciu minutach prowadziła ona 4:0. Nasze szczypiornistki popełniły w tym okresie kilka błędów i zostały skontrowane. Potem jednak zaczęły odrabiać straty, na co wpływ miała spora liczba prostych błędów, popełnianych z kolei przez rywalki. W 11 minucie PreZero wyszło na prowadzenie 7:6, a ponieważ gra gospodyń się nie poprawiła, to drużyna trenera Adriana Kondraciuka przed przerwą powiększyła przewagę do pięciu bramek.

Po przerwie nic się nie zmieniło, drużyna PreZero bezwzględnie wykorzystywała każdy błąd przeciwniczek. A że było ich mnóstwo, to w 39 minucie było 12:22. W 48 minucie zespół z Kielc przegrywał już 15:29. W ostatnich minutach udało mu się nieco przypudrować wynik.

W niedzielę, 23 marca, o godzinie 17 radomianki zagrają na wyjeździe z Varsovią Warszawa.