10 medali Olimpijczyka Radom w mistrzostwach Polski! Prawdziwa dominacja!

Sylwester Szymczak
archiwum Arkadiusz Kułynycz
Zapaśnicy Olimpijczyka Radom ponownie zdominowali mistrzostwa Polski seniorów w stylu klasycznym.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę w Kostrzynie nad Odrą. Radomska ekipa wywalczyła aż 10 medali, z czego trzech zawodników może pochwalić się mistrzowskimi tytułami. Złote krążki wywalczyli: Przemysław Piątek (60 kg), Patryk Bednarz (77 kg), Arkadiusz Kułynycz (87 kg). Dla tego ostatniego jest to już siódme mistrzostwo Polski.
Ponadto reprezentanci Olimpijczyka zdobyli: trzy srebrne medale: Piotr Puchalski (55 kg); Bartłomiej Klimek (82 kg); Wojciech Kański (87 kg) oraz cztery brazowe: Grzegorz Gabriel Kunkel (60 kg); Michał Kośla (77 kg); Łukasz Fafiński (87 kg); Mateusz Kareciński (130 kg). Warto tu wspomnieć o Fafińskim, który jest już weteranem, a mimo to potrafił zdobyć swój 14 medal seniorski.
Były to 91. Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju wzięło udział 113 zawodników z 23 klubów. W porównaniu do poprzednich mistrzostw mamy tendencję wzrostową (97 zawodników - przyp.red.). Najliczniejszą ekipą była drużyna Radomskie Centrum Szkolenia Zapaśniczego „Olimpijczyk”, którą reprezentowało 21 zawodników.
Olimpijczyk wygrał w klasyfikacji drużynowej, zdobywając 415 punktów. Drugi w tym zestawieniu AKS Piotrków Trybunalski wywalczył 202 punkty, a na najniższym stopniu podium stanęli zapaśnicy z Klub Sportowy AZS-AWF Warszawa - 191 punktów. Wśród województw bezapelacyjnie wygrało Mazowsze - 726 pkt.