1000 kibiców już wkrótce wejdzie na mecze Radomiaka Radom!

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Około 1000 widzów będzie mogło wejść na mecze Radomiaka pod koniec czerwca i w lipcu
Około 1000 widzów będzie mogło wejść na mecze Radomiaka pod koniec czerwca i w lipcu archiwum
Po 19 czerwca stadiony będą mogły być zapełnione w 25 procentach. To dobra wiadomość szczególnie dla kibiców pierwszoligowego Radomiaka, bo już na mecz z Chojniczanką będzie mogło wejść około 1000 widzów.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego, minister sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka ogłoszono stopniowe znoszenie ograniczeń dotyczących zamknięcia stadionów dla publiczności.

Jak poinformował premier, w porozumieniu z PZPN ustalono, że mecze PKO Ekstraklasy, Fortuna I ligi oraz II ligi od 19 czerwca będą mogły się odbywać się w obecności kibiców nie większej niż 25 procent pojemności stadionów.

Co to oznacza w przypadku drużyny z Radomia? Na stadion przy ulicy Narutowicza 9, który ma pojemność 4000 widzów, będzie można wpuścić 1000 widzów. Kibice nie zobaczą meczów z Odrą Opole (4 czerwca) i Chrobrym Głogów (13 czerwca), choć być może jakaś garstka widzów (około 150 osób) zostanie wpuszczona. Natomiast mecze z Chojnniczanką (20 czerwca), Wigrami Suwałki (1 lipca), Olimpią Grudziądz (11 lipca) oraz Miedzią Legnica (18 lipca) widzowie zobaczą w liczbie około 1000 widzów. Nie jest wykluczone, że jeśli wszystko dobrze będzie się układać i zagrożenie związane z koronawirusem będzie spadać, to w lipcu zostaną zdjęte kolejne obostrzenia i być może liczba widzów będzie się zwiększać.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
[HIT] Radomianka, Aleksandra Buczyńska, to jedna z najpiękniejszych polskich tenisistek!
QUIZ. Potrafisz rozpoznać radomskie gwiazdy sportu?

Co obecnie robią byli piłkarze Radomiaka Radom. Jedni nadal grają w piłkę, inni zostali trenerami, sędziami, prezesami

[HIT] Piekne siatkarki E. Leclerc Radomki na Instagramie
MG MZKS Kozienice, Mirax Bierwce, Cech, Petrus... Pamiętasz te kluby?

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma
Polacy najaktywniejsi w Europie

Wideo

Dodaj ogłoszenie