Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

18 czerwca - Międzynarodowy Dzień Sushi. Tu w Radomiu zjesz najlepsze. Te lokale polecają mieszkańcy miasta. TOP 10

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
18 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Sushi. Zobaczcie, które radomskie lokale serwują najlepsze, które polecają radomianie. >>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH
18 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Sushi. Zobaczcie, które radomskie lokale serwują najlepsze, które polecają radomianie. >>>ZOBACZ WIĘCEJ NA KOLEJNYCH SLAJDACH Pixabay.com
18 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Sushi. Zobaczcie, które radomskie lokale serwują najlepsze, które polecają radomianie.

Historia sushi

Pierwsza pisemna wzmianka o sushi w Japonii pojawiła się w 718 roku. Miejsce powstania i droga tej potrawy od prapoczątków do dziś są różnie objaśniane, ale najczęściej przyjmuje się, że najwcześniejsze formy sushi powstały na polach ryżowych wzdłuż rzeki Mekong w Azji Południowo-Wschodniej. Tamtejsi mieszkańcy umieszczali wypatroszone i oczyszczone ryby słodkowodne w naczyniach wypełnionych gotowanym ryżem, który w wyniku fermentacji stawał się kwaśny i był wyrzucany przed spożyciem ryb. Pozwalało to na dłuższe utrzymanie świeżości ryb bez ich schładzania. Ta metoda konserwacji stała się popularna również w wielu regionach Chin i następnie dotarła stamtąd do Japonii.

Z biegiem wieków koncepcja sushi została spopularyzowana wraz z rozpowszechnianiem się buddyzmu. Japończycy zaczęli sporządzać sushi jako kompletne danie, jedząc sfermentowany ryż razem z konserwowaną rybą, częściowo surową, częściowo sfermentowaną. Ta kombinacja jest znana jako najstarsza forma tej potrawy o nazwie nare-zushi. Sushi zaczęło być znane nie jako sposób konserwowania jedzenia, ale jako prawdziwe danie. Ten nowy proces utrwalał się w okresie Muromachi (1336–1573), a w okresie Azuchi-Momoyama (1573–1603), po raz pierwszy stworzono namanari-sushi (niesfermentowane, niemarynowane w solance nare-zushi).

W XVIII wieku pojawił się w Japonii inny rodzaj sushi o nazwie haya-zushi. Ryż nie był już używany do fermentacji, ale marynowany w occie. Dodawano do niego ryby, warzywa, przyprawy i sosy, podobnie jak to się dzieje dzisiaj.

Dlaczego warto jeść sushi?

Podstawą sushi są owoce morza oraz ryby. Jest źródłem białka, nienasyconych kwasów tłuszczowych, selenu, witaminy D i witamin z grupy B, a także fosforu. Wodorosty nori używane do zawijania to bogate źródło witamin, minerałów, białka, węglowodanów oraz jodu, niezbędnego dla prawidłowej pracy tarczycy.

18 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Sushi. Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy ranking radomskich lokali w których serwują najlepsze sushi. Prezentujemy tylko radomskie lokale z oceną od 4.0 (w skali do 5.0) oraz największą liczbą opinii w Google.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Surówka z rzodkiewki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie