2. liga. Radomiak Radom nie przerwał serii Pogoni. Zieloni zremisowali w Siedlcach 1:1

Michał NowakZaktualizowano
Patryk Mikita zdobył gola dla Radomiaka w meczu z Pogonią Siedlce.
Patryk Mikita zdobył gola dla Radomiaka w meczu z Pogonią Siedlce. Joanna Gołąbek
W meczu 32. kolejki drugiej ligi, piłkarze Radomiaka Radom zremisowali na wyjeździe z Pogonią Siedlce 1:1.

Pogoń Siedlce - Radomiak Radom 1:1 (0:1)
Bramki: Łydkowski 90+2 - Mikita 6.
Pogoń: Smołuch - Mesjasz, Mójta, Margol, Olszewski (83. Brągiel), Bochnak, Rybski (88 Łydkowski), Pazio, Marciniec, Szymankiewicz (53 Wiktoruk), Walków.
Radomiak: Haluch - Wawszczyk, Klabnik, Grudniewski, Banasiak, Kaput, Makowski, Karwot (78 Filipowicz), Leandro (89 Winsztal), Mikita (83 Luz), Sokół (62 Rolinc).
Żółte kartki: Olszewski.
Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).

Trener Dariusz Banasik nie mógł w tym meczu skorzystać z Damiana Jakubika, który został zawieszony na dwa mecze za czerwona kartkę w meczu z Błękitnymi Stargard. W związku z tym nastąpiły zmiany w wyjściowym składzie, a na prawej obronie zagrał Adam Banasiak. Do wyjściowego składu wrócili Patryk Mikita czy Dominik Sokół.

Pogoń Siedlce nie przegrała meczu od 3 listopada ubiegłego roku i było wiadomo, że przed Radomiakiem trudne zadanie. Zieloni jednak rozpoczęli ten mecz znakomicie. Już w pierwszych minutach strzelali Banasiak i Makowski, ale dobrze interweniował Smołuch. Goście szybko otworzyli jednak wynik spotkania. Z prawego skrzydła w pole karne dośrodkował Makowski, a tam świetnie odnalazł się Mikita, który strzałem głową pokonał golkipera miejscowych.

Gospodarze starali się szybko odpowiedzieć, ale dobrze zachowywała się defensywa zielonych. To Radomiak jednak kontrolował spotkanie. W 26 minucie z 20 metrów ładnie uderzył Makowski, ale obronił. Chwilę później próbował Kaput, ale z podobnym skutkiem. Po przeciwnej stronie boiska dobrze na przedpolu dysponowany był Haluch. W końcówce pierwszej połowy inicjatywę przejęli nieco piłkarze z Siedlec, ale wynik nie uległ zmianie.

Podopieczni trenera Banasika mieli dobrą okazję, aby drugą połowę zacząć podobnie jak pierwszą. Po zamieszaniu podbramkowym piłka o mało nie wpadła do siatki. Pierwsze minuty drugiej części gry nie należały jednak do najbardziej dynamicznych. W 64 minucie Pogoń była blisko doprowadzanie do remisu. Piłkę z rąk wypuścił Haluch, po dobitce trafiła ona w słupek, a później interweniował jeszcze Klabnik. Na boisku nie brakowało walki.

W 70 minucie w poprzeczkę trafił Kaput. Długo radomianie bronili sie skutecznie. Ataki Pogoni były coraz groźniejsze i ostatecznie w doliczonym czasie gry miejscowi zdołali doprowadzić do remisu. W 92 minucie Łydkowski strzałem głową przelobował Halucha. Chwilę później świetną okazję miał jeszcze Marciniec, ale ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Dla Pogoni jest to 15. z kolei mecz bez porażki!

Autor jest również na Twitterze
RADOMIAK RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

Materiał oryginalny: 2. liga. Radomiak Radom nie przerwał serii Pogoni. Zieloni zremisowali w Siedlcach 1:1 - Echo Dnia Radomskie

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.