2 liga. Uniwersytet Radom wygrał w Lublinie. W niedzielę derby regionu

SzS
Uniwersytet znowu odniósł zwycięstwo
Uniwersytet znowu odniósł zwycięstwo Aleksandra Duda
Piłkarze ręczni Uniwersytetu wygrali wysoko na wyjeździe w Lublinie. W niedzielę w Zwoleniu derby regionu.

adomski zespół odniósł drugie zwycięstwo z rzędu. Tym razem na wyjeździe nie dał żadnych szans „akademikom” z Lublina. Już od pierwszych sekund zarysowała się przewaga naszej drużyny. Szybko zdobyte dwa gole przez Piotra Pawelca dały prowadzenie naszej drużynie. Kolejne dwie bramki zdobył Marek Kubajka i po siedmiu minutach było już 2:5. Trzeba pochwalić radomski zespół przede wszystkim za skuteczną i szczelną obronę. Lublinianie mieli duże kłopoty, aby przedostać się przez szczelny mur radomskiego „Uniwerku”. Najlepiej świadczy o tym fakt, że do przerwy miejscowi zdobyli zaledwie osiem goli.

Po przerwie radomianie wcale nie zwolnili tempa, a wręcz przeciwnie jeszcze bardziej powiększyli przewagę. Po 40 minutach było już 11:24 i zanosiło się na pogrom w hali Globus.

Dopiero w ostatnim kwadransie trenerzy Karol Drabik i Mariusz Grela dali pograć więcej minut młodym graczom i trochę przewaga Uniwersytetu stopniała, co nie oznacza, że młodzież sobie nie poradziła. Zebrała bardzo cenne minuty.

AZS UMCS Lublin - Uniwersytet Radom 25:36 (8:18)

Uniwersytet: Drabik, Markowski, Krukowski, Wasik 2, Rojek 4, Kiraga 4, Sikora 2, Duda, Pyzara 6, Maszczyński 1, Pawelec 6, Sałuda 3, Kwiecień 2, Kubajka 3, Banaczek 3.

W innym meczu Enea Orlęta Zwoleń pokonały 30:21 Włókniarz Konstantynów. Już w niedzielę w Zwoleniu Orlęta zagrają w derbach regionu z Uniwersytetem. Poczatek meczu o godz. 17. Pierwotnie mecz miał sie odbyć w Radomiu, ale nastąpiła zmiana gospdoarza.

Czy Biało - Czerwoni zatriumfują w stolicy?