Zamknij

Echo Dnia

28. Finał WOŚP w powiecie przysuskim. Przed rokiem padł rekord (ZDJĘCIA)

Tradycyjnie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się dotychczas w drugą niedzielę stycznia. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła,

Antoni Sokołowski

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

28. Finał WOŚP w powiecie przysuskim. Przed rokiem padł rekord (ZDJĘCIA)

Tradycyjnie finały Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywały się dotychczas w drugą niedzielę stycznia. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że w tym roku wydarzenie zostało przełożone na 31 stycznia miesiąca. Niestety, w Przysusze finał, po raz pierwszy od lat, nie odbędzie się... Przypominamy natomiast, jak wyglądał ten sprzed roku.

W Domu Kultury w Przysusze przy ulicy Radomskiej mieścił się główny sztab Orkiestry. Tu sprzedawano gadżety Orkiestry i liczono zebrane datki do puszek. Jedna z wolontariuszek – Aleksandra Czpak, zebrała najwięcej pieniędzy w Przysusze. W jej puszce było dokładnie 1588 złotych i 42 grosze. Jednak to nie Ola była rekordzistką w powiecie, bo więcej zebrała wolontariuszka w Rusinowie. Daria Osuchowska miała w puszce na koniec dnia 2055 złotych i 21 groszy, a Oliwia Łęgosz także z Rusinowa miała 1484 złote i 46 groszy, plasując się na trzecim miejscu w powiecie.

Ozdobą przysuskiego finału był koncert na estradzie Domu Kultury. Na scenie wystąpił zespół I Refuse z Iłży. To nie były wszystkie atrakcje, bo wieczorem strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Przysuchy dali pokaz ratownictwa drogowego. Widzowie zgromadzeni na placu przy dworcu PKS zobaczyli, jak wygląda profesjonalna akcja wyciągania rannych z rozbitego samochodu. Widzowie nagrodzili pokaz gromkimi brawami.

Na rekordowy wynik Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie miała też wpływ wielka akcja zorganizowana w Rusinowie. Szczodrość mieszkańców gminy Rusinów zaskoczyła wszystkich. W pałacu rusinowskim, gdzie odbywał się finał, można było kupić pamiątki z Orkiestry, koszulki sportowe, piłki, kalendarze, tort, zaproszenia, bony.

W całym powiecie przysuskim na aukcjach i zbiórkach zebrano dokładnie 56 866 złotych i 93 grosze. To ponad 16 tysięcy więcej, niż w 2019 roku!

ZOBACZ KOLEJNE ZDJĘCIA >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy