4 liga. Wysoka porażka rezerw Radomiaka. LKS Promna spadł do "okręgówki"

SzSZaktualizowano
Trener rezerw Radomiaka, Maciej Kokosza
Trener rezerw Radomiaka, Maciej Kokosza Sylwester Szymczak
W niedzielę odbyły się trzy mecze z udziałem zespołów z regionu radomskiego. Wysokiej porażki doznał Radomiak II. LKS Promna przegrał ze Zniczem i spadł z ligi. Popołudniu swój pojedynek gra Energia Kozienice.

Powoli wyjaśnia się kwestia spadków i awansów. Jeśli chodzi o grę w barażu o trzecią ligę, Pogoń Grodzisk Mazowiecki już tydzień temu zapewniła sobie takie prawo. Jak wygląda kwestia spadkowiczów? Jeśli z III ligi spadnie jeden zespół z województwa mazowieckiego, wówczas z IV ligi spadną zespoły z miejsc 13-16, a drużyny z miejsc 12 zagrają baraż o utrzymanie. Dlatego nadal w lidze nie mogą być pewni utrzymania ekipy Energii Kozienice i Radomiaka II.

Radomiak II Radom - Błonianka Błonie 2:7 (1:3)
Bramki: Białogłowicz 36, Szczodry 75 - Gregorowicz 9, 40 z karnego, 90+2, 69, Sieński 28, samobójcza 63, 90
Radomiak II: Kosno - Wieczorek, Wiatrak, Markiewicz, Nowosadko, Kozakiewicz, Grzyb (46 Makowski), Stępień (78 Grygiel), Białogłowicz (75 Śwircz), Imiołek, Szczodry

Rezerwy Radomiaka zagrały w mocno odłodzonym składzie. Bardziej doświadczona i rutynowana ekipa Błonianki dość szybko ustawiła sobie przebieg tego pojedynku. Już w 9 minucie po rozegraniu rzutu wolnego, marcin Gregorowicz, jeden z najlepszych napastników ligi, zdobył bramkę. W 28 minucie po dobrym dograniu Rafała Włodarczyka, Tomasz Sieński podyższył rezultat. Młody zespół Radomiaka próbował, szukał okazji, ale doświadczenie i cwaniactwo rywali wybijało ich z rytmu.
Tuż po przerwie Radomiak miał dwie dobre okazje i szkoda, że akcje nie zakończyły się bramkami, bo wynik mógł być jeszcze sprawą otwartą. W 63 minucie radomianie wbili sobie samobójczą bramkę, za moment Gregorowicz podwyższył na 1:5 i było już praktycznie po meczu. W następnej kolejce radomianie grają z Wilgą Garwolin i nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów.

Znicz II Pruszków - LKS Promna 2:0 (0:0)

Bramki: Owczarek 55 z karnego, Kinast 75 z karnego
Promna: Skrzypek - Adamczyk (83 Skoczylas), Bykowski Gromski, Janiszewski, Kacperkiewicz, Kulej, Orłowski, Skowroński, Trzaska, Zawisza.
Ten wynik sprawił, że Promna spadła do ligi okręgowej.

Orzeł Unin - Energia Kozienice 0:3

polecane: FLESZ: Decydujące mecze kadry w eliminacjach Euro 2020

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.