Adepci królowej sportu z Optimy Radom szykują się do kolejnych prestiżowych zawodów. To lekkoatletyczne mistrzostwa Polski do lat 16

Radosław Olchowski
Kolejni adepci RLTL Optimy Radom szykują się do mistrzostw Polski do lat 16.
Kolejni adepci RLTL Optimy Radom szykują się do mistrzostw Polski do lat 16. Optima Radom
Podczas kolejnego weekendu (23-24 września) w Słubicach odbędą się lekkoatletyczne mistrzostwa Polski U-16. W imprezie wystartuje kilkuosobowa reprezentacja RLTL Optimy Radom.

Lekkoatleci RLTL Optimy Radom szykują się do mistrzostw Polski do lat 16

Młodzi reprezentanci Optimy przygotowywali się do krajowych mistrzostw na zawodach makroregionalnych dwóch województw: warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Olsztynie, gdzie radomianie zajmowali czołowe miejsca.

Antonina Piechota wygrała zmagania w rzucie oszczepem. Jej najlepszy wynik to 42,37 metra. Radomska oszczepniczka zapracowała na sukces bezapelacyjnie, pokonując rywalki zdecydowanie. Z kolei Patryk Winiarski w tej samej konkurencji wywalczył drugie miejsce, posyłając oszczep na odległość 44,87 metra. Kolejnym zawodnikiem z Optimy, który stanął na podium w Olsztynie był Jan Lipka. Radomianin w rzucie oszczepem zajął trzecie miejsce. W najlepszej swojej próbie posłał oszczep na odległość 44.25 metra.

Bardzo dobrze w ostatnim sprawdzianie przed mistrzostwami kraju spisał się Patryk Janduła. Biegacz radomskiego klubu zajął drugie miejsce w biegu na 1000 metrów z przeszkodami. Srebro wywalczył wynikiem 3:01:68.

- Pojedziemy na zawody do Słubic po naukę. Zawsze jest dobrze zdobywać doświadczenie, startując na prestiżowych zawodach. Nasi reprezentanci są w dobrej dyspozycji. Jestem przekonany, że w Słubicach zaprezentują pełnię możliwości. Nie chcę mówić o szansach medalowych, ale jeśli miałbym typować, to najbliższa medalu jest Antonina Piechota. Nasza oszczepniczka to czołowa zawodniczka w kraju w swojej kategorii wiekowej w tej konkurencji. Jednak w sporcie niczego nie można przewidzieć. Może okazać się, że liderka zawiedzie, a zawodnicy z gorszymi wynikami zapracują na medal – skomentował dla Echa Dnia Artur Błasiński, jeden z trenerów Optimy Radom.

Warto dodać, że zmagania szesnastolatków, to ostatnie w tym sezonie letnim zawody o krajowe medale. Potem zawodnicy i zawodniczki będą szykować się do rywalizacji w biegach przełajowych. Nie inaczej będzie w Optimie Radom.

- Powoli kończyły sezon na stadionach, ale niedługo zaczniemy przygotowania do przełajów. W tej rywalizacji, w różnych kategoriach wiekowych, też liczymy na medalowe zdobycze – dodał trener Błasiński.