Tysiące osób przechodziły w piątek przez Targi Kielce. Maszyny, ciągniki, stoiska z nawozami i środkami ochrony roślin, ale i najnowszymi ekologicznymi rozwiązaniami są wręcz oblegane. Premiera goni premierę. Największe targi rolnicze w kraju trwają w Kielcach jeszcze w sobotę i niedzielę.

Organizatorzy targów Agrotech w Kielcach zapowiadali, że na 25-lecie wystawy rolniczej szykują hitowe wydarzenie i po pierwszym dniu okazuje się, że całkowicie się ze swych obietnic wywiązali.

Mnóstwo osób - uczniów ze szkół rolniczych, zorganizowanych grup rolników, związków i organizacji oraz rodzin przez cały dzień podziwiało wyjątkowe prezentacje maszyn i ciągników oraz korzystało z porad specjalistów - tak producentów, dystrybutorów jak i instytucji rolnych.

Ten blask zachwyca

Wątpliwości nie ma żadnych, że hitem wydarzenia jest prezentowany po raz pierwszy w Polsce ciągnik napędzany metanem, który wyprodukowała firma New Holland. - Praca nim jest o wiele cichsza, niż ciągnikiem napędzanym tradycyjnie, a, co ważne, nie ma różnicy w efektywności wykonywanych robót. Pracuje się nim dokładnie tak samo, a przy okazji chroni się środowisko - wyjaśnia Łukasz Chęciński, specjalista z przedsiębiorstwa New Holland. - Jego wprowadzenie na rynek to kwestia dostępności do paliwa, czyli powstania biogazowni.

Po raz pierwszy w kraju i drugi w Europie model Versum zaprezentowała marka Case IH. -Bezstopniowa przekładnia marki i bogata specyfikacja obejmująca układ hydrauliczny z pompą PVC. Tak w skrócie można opisać ten model - mówi Mariusz Kisiel, dystrybutor marski Case IH. Z kolei Tomasz Koperski, specjalista do spraw produktu z tej firmy zaznacza, że przyszłość w produkcji ciągników to już nie tylko komfort, efektywność, ale i nieustanna praca na oszczędnością tak w wykorzystaniu paliwa, jak i nawozów, czy środków ochrony roślin. - Dodatkowo wprowadzamy rozwiązania, które pozwalają badać strukturę gleby, co z kolei pozwala ocenić na jaką głębokość należy ziemię uprawiać, czy siać - wyjaśnia. - Mimo wielu unowocześnień, nadal ciągnik ma być prosty w obsłudze i niezawodny -zaznacza Łukasz Szlufik z Massey Ferguson.

Z kolei w kombajnach do zboża producenci dążą do zwiększenia efektywności w pozyskiwaniu czystego i jak najlepszej jakości ziarna.

Targi Agrotech stają się miejscem, gdzie premierowo pojazdy i urządzenia prezentują także mniejsze firmy. Przedsiębiorstwo Krawiec z Paciorkowej Woli Nowej z gminy Zwoleń w regionie radomskim pokazało po raz pierwszy ciągnik Kraft. - Bardzo prosty model, tani w użytkowaniu, dzięki odpowiedniej budowie znakomicie sprawdzi się w polach uprawnych warzyw, w sadach, ale też w tradycyjnej plantacji zbóż - mówi Janusz Koziarski, przedstawiciel firmy Krawiec.

Agrotech znów więc gromadzi największych graczy branży - są między innymi: Case IH, New Holland, AGCO, John Deere, Farmtrac, Zetor, Kuhn, McCormick, Manitou, Kubota, Ursus, Krukowiak, Claas, Same Deutz Fahr i wiele innych firm.

Przypomnijmy, że wiele firm właśnie na Agrotech szykuje specjalne promocyjne oferty. Można porównać je między sobą i wybrać najkorzystniejszą.

Zobacz galerię

WAŻNE:
Przez cały weekend - na naszym portalu mnóstwo relacji, zdjęć i filmów, rozmów z producentami ciągników, maszyn, środków ochrony roślin i przedstawicielami instytucji.


KLIKNIJ TU I ZOBACZ PROGRAM TARGÓW AGROTECH 2019

CZYTAJ WIĘCEJ O AGROTECHU 2019:

WAŻNE
Targi Kielce mieszczą się przy Zakładowej 1 w Kielcach.
Godziny otwarcia:

  • Piątek, 15 marca: 10.00-17.00
  • Sobota, 16 marca 9.00-17.00
  • Niedziela, 17 marca 9.00-17.00
  • Rejestracja zwiedzających i sprzedaż biletów do godziny 16.00 każdego dnia

Ceny biletów wstępu:
normalny - 10 zł,
ulgowy - 5 zł (dla młodzieży szkolnej i studenckiej oraz grup zorganizowanych powyżej 15 osób - opiekun bezpłatnie)

Spodziewajmy się utrudnień na drogach dojazdowych do Targów Kielce, przy ulicy Zakładowej 1 - krajowej 74, 77 i kieleckich ulicach.

ZOBACZ TAKŻE


POLECAMY RÓWNIEŻ:


NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA


PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆGdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?Dopłaty do paliwa rolniczego 2019
Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY