Aleksander Kroczak, zapaśnik Olimpijczyka Radom, mistrzem Polski młodzieżowców w stylu wolnym

Michał Nowak
Aleksander Kroczak wywalczył złoty medal młodzieżowych mistrzostw Polski w stylu wolnym. Teraz wystartuje w klasycznym. Olimpijczyk Radom
Aleksander Kroczak zdobył złoty medal podczas mistrzostw Polski młodzieżowców w stylu wolnym, które rozegrane zostały w Osielsku. Zapaśnik Olimpijczyka Radom triumfował w kategorii wagowej do 125 kilogramów.

Kroczak na co dzień jest zawodnikiem występującym w stylu klasycznym, ale w przeszłości brał także udział w zawodach w stylu wolnym z sukcesami, bowiem zdobywał medale mistrzostwa Polski w kategoriach kadetów czy juniorów, gdzie stawał na podium także w stylu klasycznym.

- Kiedyś startował już w stylu wolnym i zdecydowaliśmy, że jeśli się czuje na siłach, to czemu miałby nie spróbować. To fajny sukces, ma papiery na rywalizację w obu stylach - mówi Zdzisław Kolanek, trener Olimpijczyka Radom.

W finałowej walce w Osielsku, Kroczak pokonał Denisa Mateyko z UKS Iron Bulls Bielawa.

Tymczasem już w najbliższy weekend w Poznaniu, zapaśnicy Olimpijczyka wezmą udział w młodzieżowych mistrzostwach Polski w stylu klasycznym. W zmaganiach weźmie udział dziesięciu zawodników radomskiego klubu - Przemysław Piątek, Krystian Szymczyk, Grzegorz Rutkowski (wszyscy kategoria do 59 kilogramów), Konrad Kośla, Łukasz Kowalski, Mateusz Nowak (kategoria do 66 kilogramów), Damian Janek (kategoria do 85 kilogramów), Mateusz Jung, Aleksander Kroczak (kategoria do 98 kilograów), Mateusz Kareciński i Rafał Płowiec (kategoria do 130 kilogramów).