Anthony Ireland nowym rozgrywającym Hydrotrucku Radom (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Sylwester Szymczak
Anthony Ireland będzie grać w Radomiu Karolina Misztal/Dziennik Bałtycki
Hydrotruck Radom po majówce zaskoczył wszystkich kibiców. Nowym rozgrywającym drużyny został Anthony Ireland. W przeszłości znany między innymi z występów w Treflu Sopot.

Oficjalny portal radomskiej drużyny przedstawia nowego zawodnika i zachwala jego walory. Swoją zawodową karierę rozpoczął we francuskiej ekstraklasie, w zespole Élan Chalon, by po sezonie we Francji wylądować w greckim Sefa Arkadikos B.C. W tym samym sezonie został graczem Trefla Sopot. Po przygodzie w Polsce Anthony spędził kolejne sezony w ligach Starego Kontynentu, grając również w rozgrywkach europejskich. W sezonie 2017/2018 w litewskiej drużynie Juventus Utenos rozegrał pełny sezon w Basketball Champions League notując średnio 12 punktów i prawie 4 asysty na mecz. Z tą drużyną zagrał również trzy spotkania w FIBA Europe Cup. W kolejnym roku, już w jednej z najsilniejszych lig Europy, w rosyjskim klubie BC Avtodor Saratov zwiedził parkiety ligi VTB i FIBA Europe Cup. Jego średnie w tych rozgrywkach sięgały niemal 8 punktów na mecz. W sezonie 2019/2020 zawitał już do ciepłej Portugalii, gdzie w zespole Benfici, w rozgrywkach FIBA Europe Cup notował rekordowe dla siebie średnie na poziomie ponad 15 punktów i 5 asyst. Ostatni rok spędził w węgierskiej drużynie BC Körmend. W tej ekipie zarówno na parkietach ligi węgierskiej jak i w FIBA Europe Cup notował średnio prawie 15 punktów. Trzydziestolatek jest już bardzo doświadczonym i obytym w świecie basketu koszykarzem. Absolwent uczelni Loyola Marymount i grający w tamtejszej drużynie Lions brał też udział w lidze letniej NBA.

W ostatnich dniach to drugi zagraniczny zawodnik jaki dotarł do radomskiej ekipy. Wcześniej Hydrotruck zakontraktował A.J Englisha.

Niesamowity awans Igi Świątek

Wideo

Dodaj ogłoszenie