Antonia Piechota z Optimy Radom medalistką lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 16. Zdobyła srebro w rzucie oszczepem

Radosław Olchowski
Antonina Piechota z RLTL Optimy Radom srebrną medalistką lekkoatletycznych mistrzostw Polski do lat 16. archiwum Optima Radom
Na koniec sezonu lekkoatletycznego na stadionach zawodnicy RLTL Optimy Radom startowali w mistrzostwach kraju w kategorii do lat 16. Oszczepniczka radomskiego klubu Antonina Piechota zdobyła srebrny medal, a jej koledzy w tej konkurencji spisali się na miarę możliwości.

Antonia Piechota, oszczepniczka Optimy Radom medalistką mistrzostw Polski do lat 16. Jak poradzili sobie inni nasi szesnastolatkowie?

Na stadionie w Słubicach udany start zaliczyła Antonina Piechota. Radomska oszczepniczka zajęła w konkursie rzutu oszczepem drugie miejsce. Srebro zapewniła sobie rzutem na odległość 42 metrów i 15 centymetrów. W tej konkurencji zwyciężyła Adrianna Wasilewska z Agrosu Żary, która posłała oszczep na odległość 42,31 m.
Niezły start w mistrzostwach zaliczyli zawodnicy Optimy, którzy rywalizowali w konkursie rzutu oszczepem. Podopieczni trenera Jacka Falińskiego: Janek Lipka, Jakub Gajda i Jakub Mazurkiewicz awansowali do pierwszej dwudziestki najlepszych oszczepników w Polsce w kategorii U-16.
Lipka rzucając oszczepem na odległość 49,25 metra zagwarantował sobie udział w ścisłym finale i ostatecznie zajął 5. miejsce.

- Z kolei Gajda rzucając z dużym poświęceniem z wynikiem 42,37 metra uplasował się na 13 miejscu, a Mazurkiewicz startując z urazem ostatecznie zajął 18 lokatę – napisali w komunikacie przedstawiciele radomskiego klubu.

Warto zaznaczyć, Lipka ustanowił swój nowy rekordy życiowy, poprawiając poprzedni o ponad 2 metry.

- Zawodnikom naszego klubu życzymy kolejnych sukcesów i jeszcze lepszych wyników – dodali przedstawiciele Optimy.