Arkadiusz Kułynycz z Olimpijczyka Radom wygrał zapaśniczy...

  Arkadiusz Kułynycz z Olimpijczyka Radom wygrał zapaśniczy memoriał

  /W.Ł./

  Echo Dnia Radomskie

  Echo Dnia Radomskie

  Fantastyczne wieści nadeszły z Gdańska. Arkadiusz Kułynycz z Olimpijczyka Radom wygrał zapaśniczy memoriał imienia Władysława Pytlasińskiego w stylu klasycznym w kategorii wagowej do 75 kg. Radomianin, podopieczny trenera Zdzisława Kolanka wystąpił na matach w Gdańsku w kategorii wagowej 75 kg.
  W eliminacjach pokonał Czecha Petera Novaka. Potem okazał się lepszy od Chorwata, a w walce o finał kategorii wygrał z rywalem z reprezentacji Polski Mateuszem Wolnym. W finale pokonał 4:2 Niemca Floriana Neumaiera. Warto podkreślić, że nasz zapaśnik zdobył jako jedyny dla Polski pierwsze miejsce w tym memoriale.

  PIĄTY KOŚLA
  Tymczasem pozostali zawodnicy Olimpijczyka na zawody w Gdańsku również zaznaczyli swoją obecność.
  Michał Kośla w wadze 66 kg. zajął piąte miejsce, przegrywając walkę o trzeci stopień podium z Edgarasem Venckitisem z Litwy. W tej samej wadze Daniel Rutkowski z radomskiego klubu odpadł po pierwszej walce, przegrywając nieznacznie z Dawidem Karecińskim. Czwarty z zawodników Olimpijczyka - Piotr Przepiórka - ostatecznie nie wystartował. - Piotrka dopadły dolegliwości zdrowotne. Po konsultacji z lekarzem odpuściliśmy start naszego zapaśnika - mówi trener Kolanek.
  W klasyfikacji drużynowej Polacy zajęli piąte miejsce, wy-grała Białoruś. W sumie startowali zapaśnicy z siedemnastu krajów.

  Mówi trener Zdzisław Kolanek: - Wspaniała sprawa. Arek pokazał charakter wojownika. Wygranie prestiżowego Memoriału Pytlasińskiego, gdzie startują najlepsi na świecie, to sukces godny uznania. Warto podkreślić, że nasz zapaśnik zdobył jako jedyny dla Polski pierwsze miejsce.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy:

  Wideo