Artur Błasiński, radomski biegacz, drugi w półmaratonie w Bad Ischle

/sid/
Artur Błasiński (na pierwszym planie) zajął 2. miejsce w półmaratonie w Bad Ischle J. Stobiecki
Artur Błasiński, długodystansowiec Technika Radom zajął 2. miejsce w półmaratonie w Bad Ischl w Austrii. Wygrał Elisha Sawe z Kenii. Radomski biegacz były jedynym w stawce Polakiem.

Trasa w Bad Ischl nie była nowa dla radomianina. Startował tam dwukrotnie. Raz zwyciężył i raz był trzeci. Na stracie tegorocznej edycji biegu organizowanego w okolicy jednego z najpopularniejszych austriackich kurortów oprócz dużego grona gospodarzy zjawili się zawodnicy z Kenii, Słowacji, Włoch, Bułgarii, Niemiec i Finlandii. Jedynym Polakiem, który wystartował w Bad Ischle był radomski biegacz.

- To trudna, górzysta trasa - relacjonuje Błasiński. - Trudno uzyskać na niej imponujący wynik. Liczy się jedynie wywalczone miejsce.

Błasiński finiszował na 2. miejscu. Pokonanie dystansu 21 kilometrów i 97,5 metra zajęło mu 1 godzinę 8 minut i 4 sekundy.