Autobusy na cmentarze w Radomiu. Sprawdź, czym dojechać na...

  Autobusy na cmentarze w Radomiu. Sprawdź, czym dojechać na Borki i Firlej

  /inia/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  Autobusem dotrzesz na radomskie cmentarze zdecydowanie szybciej. Jak co roku na Wszystkich Świętych zostaną uruchomione specjalne linie. Autobusy nie staną w korkach, bo będą miały wydzielone buspasy.
  Zobacz autobusy miejskie w rejonie cmentarza na Firleju

  Zobacz autobusy miejskie w rejonie cmentarza na Firleju ©mzdik.pl

  Drogowcy apelują

  Zobacz autobusy miejskie w rejonie cmentarza na Borkach

  Zobacz autobusy miejskie w rejonie cmentarza na Borkach

  Drogowcy apelują


  Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu apeluje do kierowców, aby w miarę możliwości nie korzystali w tych dniach z własnych samochodów - szczególnie wtedy, gdy podróże mają odbywać się wyłącznie po terenie Radomia. Warto dojechać do cmentarzy autobusami komunikacji miejskiej, które w tych dniach będą kursowały ze zwiększonymi częstotliwościami. Dla autobusów kursujących na Firlej będą wyznaczone tak zwane buspasy, dzięki czemu nie będą one musiały stawać w korkach! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc parkingowych w rejonie cmentarzy prosimy o zostawienie ich dla osób przyjezdnych i najbardziej potrzebujących, na przykład starszych i niepełnosprawnych.  SPECJALNE LINIE

  W weekend 1 i 2 listopada, w godzinach około 6.30-19.30 oraz 2 listopada w godzinach około 9-18 zostanie uruchomiona linia pospieszna CM, łącząca cmentarze na Borkach i na Firleju.
  Trasa linii: Maratońska, 1905 Roku, Dowkontta, Poniatowskiego, plac Dworcowy (powrót przez Poniatowskiego), Traugutta, Żeromskiego (powrót przez Wałową), Lekarską, Tochtermana, Malczewskiego, Warszawska, Kusocińskiego, Chrobrego, Mieszka I, Aleksandrowicza, Warszawska, Ofiar Firleja, Barlickiego (powrót przez Barlickiego). Na trasie tej linii będą obowiązywały tylko wybrane przystanki. Linia będzie kursowała maksymalnie co 3 minuty.

  W godzinach około 9-18 będą uruchomione linie dodatkowe do cmentarza na Borkach do ulicy Maratońskiej: C9 z osiedla Prędocinek. 1 listopada będzie kursowała co 6 minut, 2 listopada co 15 minut. Pojedzie też linia C15 z Janiszpola, która będzie kursowała tylko 1 listopada co 16 minut. - W poprzednich latach były to linie 9BIS oraz 15BIS - przypomina Krzysztof Chojnacki, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji.
  W rejonie tego cmentarza będą również kursowały stałe linie autobusowe 1, 7, 8, 12, 13, 14, 16, 17 i 25.

  CZYM NA FIRLEJ?

  Dojazd do cmentarza na Firleju, linii CM, zapewnią też autobusy linii 4 i 13. Od ulicy Warszawskiej będą one kursowały ulicami Ofiar Firleja oraz Barlickiego do przystanku końcowego Firlej / Barlickiego, również 31 października. Będą one w tym okresie jeździć ze zwiększonymi częstotliwościami.
  Od strony ulicy Witosa dojazd zapewnią autobusy linii: 12 po stałej trasie, 21 w dniu 1 listopada wszystkie kursy na Wincentów, z pominięciem ulicy Klwateckiej, a w pozostałych dniach zgodnie ze stałym rozkładem. Autobusy będą jeździć ze zwiększonymi częstotliwościami. Uruchomiona będzie też linia dodatkowa C21, która pojedzie 1 i 2 listopada - z pętli Os. Gołębiów I do pętli Witosa / Sita - co około 15 minut.

  Obsługę ulicy Klwateckiej, w zastępstwie wycofanej stamtąd w dniu 1 listopada linii 21, zapewnią autobusy linii 23, będą jeździć wahadłowo, każdym kursem z ulicy Mroza.  W sobotę, 1 listopada w godzinach około 9-18 dojazd w pobliże cmentarza w Cerekwi zapewni linia 8. Autobusy będą kursowały od ulicy Wolanowskiej przez Wapienną do przystanku obok stacji wodociągów. Do Cerekwi będą dojeżdżały tylko autobusy z napisem CEREKIEW. Częstotliwość kursów linii 8 będzie zwiększona. Dojazd do cmentarza przy ulicy Lubelskiej w Małęczynie Nowym zapewnią 1 listopada w godzinach około 6-18 autobusy linii 24.

  W związku z korektami tras w rejonie cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany lokalizacji przystanków. Część z nich zostanie zawieszona, uruchomione zostaną też przystanki tymczasowe. Na wszystkich liniach, również C9, C15, C21 i CM będzie obowiązywała taryfa miejska.

  Gdzie kupisz bilet
  Przy cmentarzu na Firleju obok przystanku Firlej / Barlickiego będzie uruchomiony punkt sprzedaży biletów w busie MZDiK. Na Borkach bilety będzie można kupować w punkcie MZDiK naprzeciw kościoła przy ulicy Limanowskiego lub w pobliskim biletomacie.

  Więcej informacji na www.mzdik.pl

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Polecamy:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  Podziękuj bohaterom ze swojego regionu i wybierz patrona pociągu.

  EKSPERT RADZI  OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ

  EKSPERT RADZI OTOSKLEROZA - CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ