Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Autorzy literatury gośćmi bibliotek w Radomiu

bk/
Na spotkania zaprasza Ilona Michalska z miejskiej biblioteki.
Na spotkania zaprasza Ilona Michalska z miejskiej biblioteki. B. Koś
Małgorzata Karolina Piekarska i Wiesław Drabik będą rozmawiali ze swoimi młodymi czytelnikami w środę, 15 kwietnia i w piątek, 17 kwietnia w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej numer 2 i numer 3.

Oba spotkania realizowane są w ramach akcji "Młodzieżowa Akademia Kultury MAK 2009", która to akcja zdobyła dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na oba spotkania wstęp wolny.

Małgorzata Karolina Piekarska spotka się z gimnazjalistami w środę, o godzinie 12 w Filii numer 2, przy ulicy Zientarskiego 1 A. Tytuł spotkania :"Klasa pani Czajki".

Małgorzata Karolina Piekarska to pisarka i dziennikarka prasowa i telewizyjna. Zadebiutowała w 1986 roku na łamach miesięcznika społeczno-literackiego "Okolice" czterema opowiadaniami. Od 1996 roku współpracuje z TVP, gdzie emitowane są jej reportaże.

Jest związana z Warszawskim Ośrodkiem Telewizyjnym, a szczególnie z programami informacyjnymi: Telewizyjnym Kurierem Warszawskim jako reporterka) i Telewizyjnym Kurierem Mazowieckim (jako wydawca). W latach 1994-2006 współpracowała z dwutygodnikiem Cogito.

Jest autorką takich książek jak "Wzrockowisko","Klasa pani Czajki", "Tropiciele" i "Dzika." Akcja jej powieści dla dzieci i młodzieży, których akcja rozgrywa się na Saskiej Kępie gdzie sama mieszka i skąd pochodzą jej przodkowie. Opublikowała także dokumentalną książkę "Dziewiętnastoletni marynarz" wykorzystując zbiór listów ze Szkoły Morskiej w Tczewie pisanych przez jej stryjecznego dziadka, Zbigniewa Piekarskiego.

Natomiast w piątek, 17 kwietnia, o godzinie 12 z małymi czytelnikami Filii numer 3 przy ulicy Królewskiej 5 spotka się Wiesław Drabik, autor kilkudziesięciu książeczek dla dzieci ukazujących się od 1995 roku.

To pełne humoru, wierszowane bajeczki chętnie czytane i oglądane przez najmłodszych, ale i rodzice czytający je swoim pociechom nie będą się nudzić... Przyczyniły się do tego wspaniałe ilustracje Marka Szala, Doroty Szoblik i Andrzeja Kłapyty. Najbardziej znane książeczki to: "Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków", "Awantura na podwórku", "Łakomczucha", "Kocie łakocie", "Mała mysz" skacze czyli myszomania".

Niektóre z książek były prezentowane w programie telewizyjnym "Książki z górnej półki", pokazano je również na Międzynarodowych Targach Książki w Bolonii w 2003 roku.

Dużym powodzeniem wśród dzieci cieszy się seria "Zostań Mistrzem" opisująca drogę do medali naszych najlepszych sportowców (występujących pod postaciami zwierzątek).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie