AZS Uniwersytet Radom pokonał Końskie

/W.Ł./
Z piłką, Paweł Świeca, zawodnik AZS Uniwersytet Radom.
Z piłką, Paweł Świeca, zawodnik AZS Uniwersytet Radom. Łukasz Wójcik
W meczu szesnastej kolejki grupy B pierwszej ligi piłkarzy ręcznych AZS Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny Radom pokonał 31:25 KSSPR Końskie.

Konecka drużyna przyjechała do Radomia z nowym trenerem, Michałem Przybylskim, byłym zawodnikiem nieistniejącego już klubu Eltast Radom i miała wielką chrapkę na wygraną.

RÓWNO Z SYRENĄ

Losy meczu rozstrzygnęły się w ciągu kilku minut drugiej połowy, kiedy ze stanu 23:22 zrobiło się 27:22 i było wiadomo, że dwa punkty zostaną w Radomiu. Cała radomska drużyna zasłużyła na wyróżnienie, ale szczególnie w końcówce meczu dobrze spisywał się w bramce Piotr Bury, a w ataku nie mylili się Michał Kalita, Grzegorz Mroczek i Maciej Jeżyna. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Bardzo często na tablicy wyników widniał wynik remisowy, 2:2, 4:4, 5:5, 9:9. Wyrównany rezultat utrzymał się prawie do końca pierwszej połowy. Po rzucie Huberta Korneckiego niemal równo z syreną kończącą pierwszą połowę goście wygrywali do przerwy jedną bramką.

SZYBKO ODSKOCZYLI

Na drugą połowę radomski zespół wyszedł bardzo zmotywowany. "Akademicy" włączyli drugi bieg i w 42 min. po bramce Grzegorza Mroczka wyszli na prowadzenie 21:19. Między 45, a 49 minutą ze staniu 23:22 zrobiło się 27:22 i to był kluczowy moment dla końcowego wyniku. Sytuację starał się ratować nowy trener KSSPR Michał Przybylski. Na nic zdały się jednak liczne zmiany i wzięty czas. Ostatnią bramkę w tym w sumie ciekawym pojedynku zdobył Damian Cupryś, który przypieczętował wygraną sześcioma golami.

AZS Uniwersytet TH Radom - KSSPR Końskie 31:25 (15:16).

AZS Uniwersytet TH: Polit, Bury - Kalita 9, Mroczek 8, Jeżyna 5, Świeca 5, Cupryś 2, Przykuta 2, Fugiel 0.

KSSPR Końskie: M. Kornecki, Witkowski, Ratuszniak - Napierała 7, Bąk 5, Biegaj 4, H. Kornecki 3, Smołuch 3, Bodasiński 2, Słonicki 1, Kirylau 0, Grabarczyk 0, Sroczyński 0.

Przebieg meczu: 1:0, 2:4, 3:5, 5:5, 8:6, 9:9, 10:9, 12:12, 12:13, 14:13, 14:14, 15:14, 15:16, 17:16, 19:17, 20:18, 21:20, 23:21, 23:22, 27:22, 28:23, 28:24, 30:24, 31:25.

Więcej czytaj w poniedziałkowym "Echu Dnia".