Bardzo dobry mecz w Kozienicach (zdjęcia, wideo)

SzS
W meczu trzeciej ligi, piłkarze Energii Kozienice pokonali Broń Radom 2:0. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Eugeniusz Kołodziejczyk.

Energia Kozienice - Broń Radom 2:0 (1:0). Kołodziejczyk 24 z karnego, 53

Energia: Piaseczny - Serodziński (89. Kubala), Janiszewski, Szary, Walasek, Mortka, Michalski (90. Zawadzki), Stróżka Putin (61. Stanisławski), Kołodziejczyk, Ciupiński (78. Bojek).

Broń: Matracki - Krukowski, Ankurowski, Skórnicki, Dobosz (73. Sala), Leśniewski, Dziubiński (82. Więcek), Kaszubowski (46. Bouchniba), Sałek, Kowalski, Nowosielski.

Pierwsza połowa toczyła się z przewagą Broni. Momentami Energia dość rozpaczliwie wybijała piłkę, a groźnych sytuacji podbramkowych było niewiele. W 10 minucie po ładnej akcji Dominika Leśniewskiego, gola zdobył Bartłomiej Kaszubowski, ale napastnik z Radomia był na spalonych. Kilka chwil później lekko po ziemi strzelał Nowosielski, który miał trudną pozycję.
W 23 minucie Mikołaj Skórnicki przypadkowo dotknął piłkę ręką i sędzia podyktował rzut karny. Najlepszy w szeregach gospodarzy Eugeniusz Kołodziejczyk zamienił "jedenastkę" na gola.

Gol dla gospodarzy nie podciął skrzydeł Broni i radomianie nadal odważnie atakowali. Brakowało strzałów na bramkę, brakowało pomysłu na sforsowanie defensywy. Niewątpliwie bohaterem meczu został Emil Piaseczny. Golkiper Energii wychodził odważnie do dośrodkowań, był bezbłędny.

Wydawało się, że po przerwie Broń ruszy do odrabiania strat, tymczasem po ładnej kontrze, Daniel Ciupiński wyłożył piłkę Kołodziejczykowi i ten technicznym strzałem zdobył drugą bramkę.
Z każdą minutą Broń grała już coraz gorzej i to w grze gospodarzy widać było dużą radość gry. Niewiele brakowało, a Kołodziejczyk w 59 minucie mógł zdobyć trzecią bramkę.
Defensywa Energii grała bardzo dobrze. Nie dała się oszukać. Zasłużyła na komplet punktów.