Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz z RCS Czarnych Radom najlepsi w Pucharze Polski!

Michał Nowak
Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz zajęli pierwsze miejsce w turnieju Bella Plaży Gotyku Toruń 2016, Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn. Mirosław Malec
Duży sukces odnieśli Bartłomiej Malec i Bartłomiej Kiernoz. Reprezentanci RCS Czarnych Radom wygrali turniej główny Bella Plaży Gotyku Toruń 2016, Pucharu Polski w siatkówce plażowej mężczyzn.

Zawodnicy radomskiego klubu znakomicie zaprezentowali się w Toruniu, w turnieju rangi Pucharu Polski i wywalczyli także kolejne punkty w eliminacjach tegorocznych mistrzostw Polski. W zawodach wystartowało 41 par.

- To bardzo wysoka rangą impreza. Zjechała cała czołówka polskiej siatkówki plażowej. Udało się zająć upragnione pierwsze miejsce. Jest się z czego cieszyć. To już drugie podium podczas tegorocznych zawodów eliminacyjnych mistrzostw Polski - mówi trener Mirosław Malec.

Bardzo dobrze zaprezentował się także Maciej Kaszewiak z Warki, występujący obecnie w barwach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, grając w parze z Mateuszem Paszkowskim zajął miejsca 5-6 w toruńskim turnieju.

W przyszły weekend Bartłomiej Malec zagra w finałach Akademickich Mistrzostw Polski, natomiast Bartłomiej Kiernoz w parze z innym zawodnikiem zagra w turnieju w Nysie.

Tymczasem za dwa tygodnie, w dniach 24-26 czerwca w Przysusze, odbędzie się Lewiatan Beach Ball Przysucha 2016, kolejny turniej eliminacyjny mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

I runda: Zarankiewicz / Staszewski - Kiernoz / Malec 0:2 (16:21, 17:21)
II runda: Lewicki / Maziarek - Kiernoz / Malec 1:2 (21:19, 15:21, 13:15)
III runda: Czubiński / Sdebel - Kiernoz / Malec 1:2 (13:21, 22:20, 16:18)
Półfinał: Kiernoz / Malec - Witczak / Radojewski 2:0 (21:16, 21:18)
Finał: Parcej /Dzikowicz - Kiernoz /Malec 1:2 (16:21, 21:18, 12:15)