Bayern - Schalke 3:1. Gol Lewandowskiego! Gole na YouTube. NA ŻYWO - Bundesliga w TV. Transmisja live, online. Gdzie i kiedy obejrzeć mecz?

DW
Czy Robert Lewandowski strzeli Schalke kolejnego gola?
Czy Robert Lewandowski strzeli Schalke kolejnego gola? Eastnews
Bayern wygrał z Schalke 3:1. Robert Lewandowski strzelił gola i dorzucił do niego asystę.

Śmiało można powiedzieć, że polski napastnik miał kluczowy udział w tej akcji bramkowej. Po prostopadłym podaniu rozpychał się między dwoma obrońcami wymusił błąd, który popełnił Jeffrey Bruma pokonując własnego bramkarza.

Jeden błąd gospodarzy wystarczył do tego, by wynik był remisowy. Kutucu wykorzystał zawachanie defensywy Bayenu i pokonał bramkarza.

Radość gości trwała bardzo krótko! Po kapitalnym podaniu Jamesa tym razem do bramki trafił Robert Lewandowski!

GOL LEWANDOWSKIEGO

W drugiej połowie padł kolejny gol dla Bayernu i ponownie ogromny udział miał w nim Lewandowski. Polak po dośrodkowaniu w pole karne oddał strzał przewrotką, ale zamieniony on został na asystę przy trafieniu Gnabryego.

Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Mistrzów Niemiec.

***

Mimo, że Schalke w tej chwili nie zajmuje wysokiego miejsca w tabeli ligi niemieckiej i jest dopiero dwunastą lokatę, to jego pojedynki z Bayernem wciąż elektryzują kibiców w kraju naszych zachodnich sąsiadów. Głównie ze względu na dawną rywalizację na początku XXI wieku, ale i na to, że będzie to mecz mistrza kraju z wicemistrzem.

Do historii przeszła historia z sezonu 2000/2001. W Schalke grało wtedy między innymi dwóch Polaków, Tomasz Hajto i Tomasz Wałdoch. Górniczy klub w ostatniej kolejce zwyciężył 5:3 ze SpVgg Unterhaching, a Bayern w meczu z Hamburger SV stracił gola w 90. minucie po strzale Sergeja Barbareza. Wtedy wydawało się, że mistrzem musi być Schalke, jednak w 94. minucie wyrównał Szweda Patrik Andersson i to klub z Bawarii cieszył się z triumfu w lidze.

Teraz wiemy, że Schalke na pewno nie włączy się w walkę o końcowy tytuł, a Bayern musi się starać, aby doścignąć Borussię Dortmund. Strata do lidera wynosi w tej chwili siedem punktów, a do końca sezonu pozostało czternaście kolejek. Nie dość jednak, że monachijczycy nie prowadzą w lidze, to są trzeci. Pozycję wicelidera zajmuje Borussia Mönchengladbach.

W składzie Bayernu z pewnością możemy się spodziewać Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik w tym sezonie zdobył już dwanaście goli w lidze i 28 we wszystkich rozgrywkach dla klubu i reprezentacji. Przeciwko Schalke lubi strzelać od początku swojego pobytu w Niemczech.

Obie drużyny w środku tygodnia grały mecze w Pucharze Niemiec. Schalke pewnie pokonało Fortunę Düsseldorf 4:1, a Bayern musiał się męczyć w dogrywce z Herthą Berlin, by ostatecznie wygrać 3:2. Lewandowski gola nie strzelił, ale zaliczył dwie asysty.

FC Bayern Monachium - FC Schalke 04 NA ŻYWO. Transmisja online

Transmisję z tego spotkania przeprowadzi stacja Eleven Sports 1. Dostępna jest ona również online na stronie ELEVENSPORTS.PL oraz między innymi na platformach PLAYER.PL i IPLA.TV. Początek w sobotę od godziny 18:30.