Beczki, korkociągi, pętle i nie tylko. Mistrzostwa Świata w...

  Beczki, korkociągi, pętle i nie tylko. Mistrzostwa Świata w akrobacjach samolotowych (video, zdjęcia)

  /RF/

  Echo Dnia Radomskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Radomskie

  W mistrzostwach wystąpią między innymi Robert Kowalik (w samolocie) i Ireneusz Jesionek, zawodnicy Aeroklubu Radomskiego. We wtorek przygotowywali się

  W mistrzostwach wystąpią między innymi Robert Kowalik (w samolocie) i Ireneusz Jesionek, zawodnicy Aeroklubu Radomskiego. We wtorek przygotowywali się do lotu treningowego. ©fot. Tadeusz Klocek

  Walka o tytuł najlepszych akrobatów samolotowych rozpocznie się w najbliższy piątek na radomskim Sadkowie. Zobaczymy tam dwóch radomian: Roberta Kowalika i Ireneusza Jesionka.
  W mistrzostwach wystąpią między innymi Robert Kowalik (w samolocie) i Ireneusz Jesionek, zawodnicy Aeroklubu Radomskiego. We wtorek przygotowywali się

  W mistrzostwach wystąpią między innymi Robert Kowalik (w samolocie) i Ireneusz Jesionek, zawodnicy Aeroklubu Radomskiego. We wtorek przygotowywali się do lotu treningowego. ©fot. Tadeusz Klocek  Pokazy lotnicze i dobry koncert

  Pokazy lotnicze i dobry koncert


  Tylko w ostatni dzień mistrzostw, 14 sierpnia, między godziną 14 a 17 mają być "Pokazy Mistrzów", czyli akrobacje w wykonaniu najlepszych zawodników mistrzostw oraz pokaz skoków spadochronowych. Gwiazdą będzie mistrz ewolucji samolotowych Litwin Jurgis Kajrys, jeden z najlepszych pilotów akrobacyjnych świata.

  Organizatorzy prowadzą jeszcze rozmowy z przedstawicielami wojska, żeby pokazy uświetniła grupa akrobacyjna "Biało-Czerwone Iskry". Tego dnia wieczorem będzie też można wybrać się na ulicę Żeromskiego. Na scenie przy "Łaźni" ma się odbyć koncert zespołu Cree, w którym występuje Sebastian Riedel, syn Ryszarda, charyzmatycznego wokalistyczny zespołu Dżem.  Mistrzostwa rozpoczną się w najbliższy piątek na lotnisku na Sadkowie. Zakończą się tydzień później "Pokazem Mistrzów", czyli pokazami najlepszych pilotów i być może zespołu Sił Powietrznych "Biało - Czerwone Iskry".

  Organizatorzy, Aeroklub Polski i Aeroklub Radomski, zapewniają, że każdy, kto tylko będzie miał ochotę, aby popatrzeć na loty, wejdzie na lotnisko bez przeszkód i za darmo. Dla widzów zostanie otwarta brama od strony ulicy Lotniczej.

  DWA FILARY Z RADOMIA

  W mistrzostwach świata wystąpią dwaj radomianie: Robert Kowalik i Ireneusz Jesionek. Powinni być filarami naszej ekipy. Obaj są doświadczonymi pilotami. Robert Kowalik jest wielokrotnym mistrzem kraju. Zapytani o szanse naszej reprezentacji, nie obiecują cudów.

  - Nie było dużo czasu na przygotowanie, między innymi dlatego, że praca zawodowa nie pozwalała na to, by trenować kiedy się chce - powiedział Robert Kowalik.

  INNI ĆWICZĄ POZA RADOMIEM

  - Mistrzostwa to loteria. Może być rożnie. Trudno mówić o konkretnych szansach i lokatach - dodał Ireneusz Jesionek.

  Do Radomia zlatują kolejne ekipy. Niektóre trenują jednak w innych miastach, na przykład Francuzi w Toruniu, zespół Re-publiki Południowej Afryki w Katowicach, a Amerykanie w Modlinie.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Radomskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki| Zobacz kandydatów! [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>

  Prenumerata cyfrowa Echa Dnia. Kup już teraz >>