Białobrzegi, Grójec. Najpopularniejsi nauczyciele

Izabela KOZAKIEWICZ, Roman FURCIŃSKI
Renata Wielgus jest dyrektorką Publicznego Przedszkola numer 1 w Białobrzegach.
Renata Wielgus jest dyrektorką Publicznego Przedszkola numer 1 w Białobrzegach. Łukasz Wójcik
W plebiscycie Belfer Roku 2008/09 Renata Wielgus zdobyła drugie miejsce w powiecie białobrzeskim, a Bogdan Czacharowski - w powiecie grójeckim.
Bogdan Czacharowski jest polonistą w grójeckim liceum. Jego pasją jest sport. W tym roku zdobył dwa medale na mistrzostwach Polski weteranów.
Roman Furciński

(fot. Roman Furciński)

W ubiegłym tygodniu prezentowaliśmy zwycięzców plebiscytu "Echa" w poszczególnych powiatach. Teraz pora na zdobywców drugich miejsc.

Renata Wielgus kocha dzieci więc wybór zawodu nie był dla niej problemem. Została przedszkolanką i nie żałuje.

Pani Renata pochodzi z Suchej pod Białobrzegami, od lat mieszka w Białobrzegach i tu pracuje, w Publicznym Przedszkolu numer 1. - To była moja pierwsza praca i tu już zostałam - mówi Renata Wielgus.

Bogdan Czacharowski od dziesięciu lat jest na emeryturze, ale nie może żyć bez pracy, szkoły i przekazywania wiedzy młodzieży. Nawet z uczniami sprawiającymi trudności wychowawcze potrafi sobie dać radę. W zawodzie nauczyciela pracuje od 46 lat, od dziesięciu jest na emeryturze. Nauczyciel grójeckiego liceum uczy języka polskiego lubi przekazywać wiedzę młodzieży.

Więcej czytaj w piątek, 22 maja, w tygodniku "Echo znad Pilicy", który ukazuje się na terenie powiatów białobrzeskiego i grójeckiego.