Bieg uliczny w Grójcu "Śladami Haruki Murakamiego" (zdjęcia)

/sid/
Bohaterem biegu na dystansie 10 km został piętnasolatek, Stefan Górecki z Grójca, który finiszował na 3. miejscu J. Stobiecki
Jacek Chałupka z Grójca z czasem 33 minuty i 34 sekundy zwyciężył w biegu ulicznym w Grójcu na dystansie 10 kilometrów. Bohaterem został trzeci na mecie piętnastolatek Stefan Górecki z Grójca. Wśród wrotkarzy trasę 10 km najszybciej, w czasie 18 min. i 40 sek. pokonał Michał Machowski z WSR Polskater Warszawa.

Rozegrany w sobotę bieg uliczny "Śladami Haruki Murakamiego" na dystansie 10 kilometrów, był pierwszą tego typu imprezą w Grójcu od szeregu lat.

Obok biegaczy, w rywalizacji uczestniczyli również wrotkarze, co było absolutną nowością w regionie radomskim. W wyścigach wrotkarzy i biegach głównych wystartowało ponad 50 zawodniczek i zawodników. Podobna liczba uczestników wystartowała w zmaganiach dzieci. Wyścigi wrotkarzy, którzy osiągali prędkość około 40 km/h okazały się niezwykle widowiskowe. Przez cały dystans ton rywalizacji kategorii open na dystansie 10 km nadawali Michał Machowski i Łukasz Warchoł z Warszawy oraz 13-latek, Jan Świątek z UKS Zryw Słomczyn. Ostatecznie wygrał Machowski przed Świątkiem, który zebrał ogromne brawa.

Imprezę zakończyły biegi główne na dystansach 4 i 10 kilometrów. Na wspólnym starcie do obu biegów stanęło 32 osoby. Krótszy dystans najszybciej, z wynikiem 13 min. i 43 sek. pokonał Norbert Łojek z Ostrowca Świętokrzyskiego. Na mecie miał ponad minutę przewagi nad drugim Dariuszem Różyckim z Konstancina-Jeziornej i niemal dwie minuty nad trzecim Dariuszem Dębskim z Radomia.

Na dłuższej trasie liderem od startu do mety był Chałupka. Zmagania na najdłuższym dystansie również miały swojego młodego bohatera. Został nim Stefan Górecki z Grójca. Piętnastolatek dobiegł do mety jako trzeci z czasem 36 min. i 9 sek. W biegach uczestniczyli także niepełnosprawni sportowcy.