"Biegiem Radom!" zdobyło Tarnobrzeg

/sid/
Paweł Kamusiński (Biegiem Radom!) wygrał bieg w Tarnobrzegu
Paweł Kamusiński (Biegiem Radom!) wygrał bieg w Tarnobrzegu J. Skorupa
Znakomicie spisali się długodystansowcy Stowarzyszenia "Biegiem Radom!" w Tarnobrzegu. Paweł Kamusiński wygrał bieg na dystansie 10 km z czasem 38 minut 27 sekund. Na 5. miejscu finiszował Marcin Osiński, a na 6. pozycji Norbert Łojek.

I Maraton Jezioro Tarnobrzeskie, rozegrano na trasie wokół zbiornika wodnego w Tarnobrzegu. Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach, maratonu i 10 km. "Biegiem Radom!" miało silną reprezentację w biegu na 10 km. Trzeci zawodnik ubiegłotygodniowego Biegu o Puchar Rektora Politechniki Radomskiej, Kamusiński, tym razem był najszybszy, pokonując dystans 10 km, w trudnych warunkach w czasie 38 min. i 27 sek. W pierwszej "szóstce" znalazło się dwóch kolejnych przedstawicieli radomskiego stowarzyszenia. Osiński z czasem 40 min. i 15 sek. był piąty, a Łojek z wynikiem 40 min. i 25 sek. szósty. Na 7. pozycji z czasem 40 min. i 44 sek., bieg ukończył Henryk Gołąbek z Mleczkowa.

Na dystansie maratonu (42 km i 195 m) najlepiej z długodystansowców z regionu radomskiego wypadł Zbigniew Jurek ze Zwolenia, który z wynikiem 3 godz. 44 min. i 10 sek. zajął 38. miejsce. Jerzy Walczyna z Klubu Maratończyka AZS Politechnika Radomska minął linię mety na 60. miejscu z czasem 3 godz. 57 min. i 48 sek.