Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Błotnista droga na Plantach

Anna Warchoł
Do widoku takich olbrzymich dziur i kałuż mieszkańcy ulicy Bławatnej w Radomiu już przywykli. Mają jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni.
Do widoku takich olbrzymich dziur i kałuż mieszkańcy ulicy Bławatnej w Radomiu już przywykli. Mają jednak nadzieję, że wkrótce się to zmieni. M. Skorupa
Mieszkańcy ulicy Bławatnej w Radomiu domagają się budowy prawdziwej jezdni z chodnikiem.

Znajdująca się w pobliżu 1905 Roku ulica Bławatna jest zmorą dla jej mieszkańców. Droga ta, chociaż znajduje się w centrum miasta, nie jest utwardzona. Ludzie dopominają się o prawdziwą drogę już od wielu lat.

Mieszkańcy kilku ulic z osiedla Planty uskarżają się na niezbyt dobry stan dróg. Największy problem mają ludzie z ulicy Bławatnej.

CHCEMY DROGI!

Jakiś czas temu mieszkańcy złożyli pismo w Miejskim Zarządzie Dróg i Komunikacji z prośbą o wybudowanie im ulicy. Nie była to zresztą pierwsza prośba. Niestety, do tej pory nie otrzymali jeszcze odpowiedzi.

- Złożyłem podanie z prośbą o utwardzenie nam ulicy. Wiem, że takich osób jak ja jest na naszym osiedlu więcej. Miasto jednak nie przejmuje się mało uczęszczanymi ulicami. Czy kiedyś wreszcie nastąpi taki dzień, że doczekamy się brukowanej drogi? - pyta nasz czytelnik (nazwisko do wiadomości redakcji).

GRZĘZNĄ W BŁOCIE

Nasz czytelnik stwierdził również, że najgorsza sytuacja panuje tam podczas ulewnych deszczy.
- Jesienią i wiosną grzęźniemy w błocie. To jest po prostu nie do opisania, co się tu dzieje po deszczu. Bywa, że błoto sięga do kostek. Samochody wiecznie brudne, a już nie wspomnę o obuwiu. Latem z kolei daje nam w kość kurz. W upalne dni kurzy się do tego stopnia, że nie daje się wręcz otworzyć okna - opowiada nasz czytelnik.

JAKIE MOŻLIWOŚCI?

Marek Czyż, szef miejskich drogowców, zapewnił nas, tak jak w wielu podobnych sytuacjach, że istnieje możliwość wybudowania prawdziwej drogi.

- Poprawę stanu technicznego ulicy można uzyskać tylko i wyłącznie poprzez jej przebudowę wraz z odwodnieniem. Można to wykonać w ramach "czynów drogowych". Sposób finansowania takiej inwestycji określa uchwała jeszcze z 1997 roku - opowiada nasz rozmówca.

NA RAZIE WYRÓWNAJĄ

Dyrektor Zarządu Dróg dodał, że jeśli mieszkańcy zdecydują się na to rozwiązanie, będą jednak musieli zapłacić 15 procent kosztów całej inwestycji.

- Daje im to jednak możliwość wcześniejszego wykonania budowy. Jeśli się na to zdecydują, powinni do 30 września złożyć do nas wniosek. Znamy trudności komunikacyjne użytkowników ulicy, dlatego przy sprzyjających warunkach atmosferycznych dokonamy wyrównywania jej powierzchni - poinformował dyrektor Czyż.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie