Bokserzy przywiozą trzy medale

/SzS/
Znakomicie spisują się bokserzy z regionu radomskiego w mistrzostwach Polski seniorów w boksie, które odbywają się w Strzegomiu. Trójka pięściarzy ma już zapewnione medale.

Michał Żeromiński z ASB Radomiak Radom potwierdził, że jest w wysokiej formie. W pierwszej w wadze do 64 kg walce miał solidnego rywala, Kamila Młodzińskiego z Jaworzno. To aktualny młodzieżowy mistrz Polski i medalista mistrzostw Europy. Żeromiński po dobrym pojedynku wygrał 6:4. W ćwierćfinale radomianin trafił na Macieja Sicińskiego z Cristalu Białystok. Pokonał go przez rsc już w drugiej rundzie. Awansując do półfinału zapewnił sobie medal. Dziś walczyć będzie w półfinale z Tomaszem Mazurem z PKB Poznań i ma spore szanse na awans do finału.

W lżejszych kategoriach wagowych zawodnicy z naszego regionu zaczynali pojedynki od ćwierćfinału. Tomasz Duda (51 kg) z Victorii Szydłowiec pokonał Krystiana Pawlikowskiego z Poznania 6:4 i awansował do strefy medalowej. Z kolei jego brat Piotr Duda (Radomiak) w wadze do 54 kg miał trudnego przeciwnika, Kamila Łaszczyka z Wrocławia i przegrał swój pojedynek.

Zaciętą walkę stoczył walkę stoczył w wadze 51 kg Wojciech Peryt (Broń Radom), znany dotąd jako utytułowany kick bokser. Zremisował on 4:4 z Konradem Rogowskim z Dąbrowy Górniczej, ale sędziowie po zliczeniu małych punktów uznali wyższość Peryta, dzięki czemu awansował on do półfinału.