Bokserzy z Radomia wracają z medalami! Mamy trzech mistrzów Polski. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
archiwum Adam Jabłoński
Znakomity występ zanotowali pięściarze radomskich klubów RKS Boxing Radom, BKS Radomiak Radom i RTB 1926 Broń Radom, podczas Mistrzostw Polski do lat 23, które w sobotę zakończyły się w Pułtusku.

Do Pułtuska jechała mocna ekipa z Radomia i od początku mówiło się, że nasi pięściarze jadą po medale. Wszak tacy zawodnicy jak Paweł Brach, czy Emil Dudajek mieli już swoje sukcesy w seniorskim boksie. W młodzieżówce nie zawiedli, obaj swoje pojedynki finałowe wygrali przekonująco. Mistrzostwo Polski wywalczył również Cezary Znamiec. Z kolei Nikodem Szafarz wywalczył srebrny medal.

Dudajek (RKB Boxing) pokonał w finale Alana Poczekaja. Brach (Radomiak) w wadze 57 kg walczył z Jakubem Krzpietem. Nikodem Szafarz (Boxing Radom) przegrał w 60 kg z Jakubem Suleckim, ale w półfinale pokonał aktualnego mistrza Polski...seniorów Ilię Baderem. Niespodziankę miłą sprawił Cezary Znamiec który w silnie obsadzonej wadze 71 pokonał w finale Mateusza Urbana.

Co ważne, RKB Boxing zajął trzecie miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej. Tu brawa należą się trenerom Adamowi Jabłońskiemu i Krzysztofowi Buremu.
Nie udało się sięgnąć po medal Domianowi Strzelcowi z Broni Radom, który stoczył w turnieju dwie dobre walki.