Brązowe medale jeszcze nie teraz dla E. Leclerc Moya Radomka. Gładka porażka w Łodzi (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Fragment meczu w Łodzi
Fragment meczu w Łodzi Krzysztof Szymczak
W Łodzi rozegrano czwarte spotkanie o brązowe medale mistrzostw Polski. ŁKS Commercecon pokonał gładko 3:0 ekipę E. Leclerc Moya Radomka.

ŁKS Commercecon Łódź - E. Leclerc Radomka 3:0 (25:23. 25:19, 25:17)

ŁKS Commercecon: Bongaerts 3, Zaroślińska-Król 17, Wójcik 3, Lazović 14, Ninković 9, Alagierska 8, Saad (libero) oraz Strasz (libero), Pacak, Kalandadze.
E.Leclerc Moya Radomka: Skorupa 2, Honorio 17, Bjelica 4, Samara 10, Łukasik 5, Moskwa 4, Witkowska (libero) oraz Biała, Twardowska 2.
Sędziowie: Piotr Kasprzyk i Maciej Kolendowski.
MVP: Katarzyna Zaroślinska-Król (ŁKS Commercecon Łódź).

Bardzo słabo zaczęły ten mecz zawodniczki z Radomia. Łodzianki bardzo szybko objęły prowadzenie 11:4, a chwilę później było już 14:8. Przyjezdne podniosły się i rozpoczęły gonitwę. Doprowadziły do stanu 23:22, ale ostatnie piłki należały do ŁKS.
Drugi set to przyjezdne zaczęły od prowadzenia 2:0, jednak za chwilę sporo było błędów po stronie E. Leclerc Moya i łodzianki wyszły nba prowadzenie 4:3. W tym secie więcej determinacji i zaciekłości było ze strony gospodyń, które zdawały sobie, że porażka zamyka już tą konfontację. Po dobrych atakach dość gładko wygrały drugiego seta.
Trzecia odsłona tego meczu by ka bardziej wyrównana i zacięta. Radomka prowadziła nawet 4:1 i to był dobry fragment naszej drużyny. Nastąpił chwilowy przestój, kilka błędów i ŁKS znowu wyszedł na prowadzenie 6:5 i skutecznie powiększał przewagę. Liczba błędów po stronie E. Leclerc była bardzo duża. W końcówce trzeciego seta rozpędzone gospodynie z łatwością zdobywały punkty.
MVP meczu została Katarzyna Zaroślińska Król.
ŁKS wyrównał rywalizację do stanu 2:2. Piąty, decydujący mecz odbędzie się w Radomiu, w sobotę o godz. 14.30. Zwyciężczynie zdobędą trzecie miejsce w Polsce.