Brązowy medal radomskiego kulomiota

/sid/
Dominik Witczak wywalczył brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorów w pchnięciu kulą J. Stobiecki
Zawodnik ZTE Radom wywalczył brązowy medal halowych mistrzostw Polski juniorów w pchnięciu kulą.

W pierwszym dniu trwających w Spale halowych mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce o medale rywalizowali kulomioci. Jednym z faworytów był radomianin, Dominik Witczak.

- Do czwartej próby zajmował drugie miejsce - relacjonuje Marcin Waśniewski, trener Witczaka. - Niestety nie wytrzymał presji i nie zdołał nawet wyrównać rekordu życiowego. Trochę szkoda. Jest medal, ale pozostaje mały niedosyt.

Ostatecznie Witczak z wynikiem 18,61 metra zajął 3. miejsce. Złoty medal wywalczył Krzysztof Brzozowski z nowym rekordem Polski juniorów 20,41 metra.

Oprócz Witczaka w eliminacjach wystartowali sprinterzy. Jakub Smoliński (ZTE) nie zdołał awansować do finału biegu na 400 metrów, podobnie jak Adam Witkowski (Orlęta Radom) na dystansie 200 metrów. W sobotę kolejny dzień zmagań. Wystartują między innymi płotkarki i płotkarze, w tym Izabela Woźniak i Martyna Mąkosa z ZTE, które powinny włączyć się do walki o medale oraz Aneta Rydz, najpoważniejsza faworytka konkursu skoku wzwyż juniorek młodszych.