Broń Radom przegrała w Skierniewicach na nowym obiekcie. Zobacz zdjęcia

Sylwester Szymczak
W piątkowy wieczór, w meczu III ligi, Unia SKierniewice podejmowała radomską Broń. Goście zagrali świetną pierwszą połowę, ale w drugiej stracili aż trzy gole.

Unia Skierniewice - Broń Radom 3:1 (0:1)

Bramka:K. Sabiłło 47, Papikyan 73 z karnego, Vasin 90+3 - M. Szymczak 21

Unia: Pruszkowski - Becht, Makuch, Dudziński, Sabiłło, Papikyan, Kosior, Szmyd, Górski, Stępień, Zając.
Broń: Kosiorek - Cuch, Dwórzyński, Wrześniewski, Szymczak, Buczek, Kobiera, Owczarek, Dziubiński, Kowalski, Piwowarczyk.

Unia od początku rundy wiosennej gra nowym stadionie. Wygrała pięć meczów z rzędu, a na swoim obiekcie jeszcze nie przegrała. Z kolei Broń po wygranej z PIlicą Białobrzegi może być względnie spokojna o utrzymanie.

Pierwsza połowa kapitalna w wykonaniu Broni. W 21 min po dograniu Jakuba Piwowarczyka, Marcin Szymczak dał prowadzenie radomianom. Przed przerwą radomianie mogli podwyższyć rezultat.

Tuż po przerwie miejscowi doprowadzili do wyrównania. Błąd przy wyprowadzaniu piłki popełnił Przemysław Dwórzyński i Kamil Sabiłło wyrównał.
Broń zbyt głęboko cofnęła się do defensywy. Niestety w 73 minucie sędzia podyktował mocno dyskusyjny rzut karny. Był faul, ale na 17 metrze, poza polem karnym. Papikyan zdobył bramkę na 2:1. Broń jeszcze próbowała odrobić straty. W doliczonym czasie gry jeszcze Unia pokusiła się o kontrę. Vasin trafił na 3:1.