Broń Radom ma serię wyjazdów. W sobotę mecz z Pogonią w Grodzisku Mazowieckim

SzS
Jakub Kosiorek, golkiper Broni Radom wraca do gry
Jakub Kosiorek, golkiper Broni Radom wraca do gry Joanna Gołąbek
W meczu trzeciej ligi, Pogoń Grodzisk Mazowiecki w sobotę o godzinie 15.30 podejmie Broń Radom. Trudno wskazywać faworyta.

Piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki grają w roli beniaminka. Po serii pięciu porażek, w końcu się przełamali i zwyciężyli na wyjeździe z RKSRadomsko 3:1. Zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.
- Nie można patrzeć na tabelę, bo Pogoń to bardzo dobry zespół. Miała do tej pory mocnych rywali, ale już w ostatniej kolejce w Radomsku wygrała 3:1 i pokazała swoją wartość. Myślę, że czeka nas ciężka przeprawa, ale z drugiej strony my też mamy swoje atuty, wygraliśmy ostatnie dwa pojedynki i też musimy piąć się w górę tabeli. Najważniejsza będzie głowa i podejście mentalne zawodników. Jeśli oni się odpowiednio zmobilizują, zmotywują, powalczą maksymalnie to są w stanie sprawić nam wiele niespodzianek. Ne inaczej będzie w sobotę w Grodzisku. Wierzę w tych chłopaków, że pokażą się z dobrej strony - mówi trener radomskiej drużyny, Dariusz Różański.

W ostatni weekend Broń pauzowała, gdyż na prośbę Olimpii Zambrów przełożyła spotkanie na 9 października. Trener Różański nie wie, czy ta przerwa wpłynie pozytywnie na drużynę. Wiadomo, że w pierwszym tygodniu zespół mógł potrenować trochę mocniej, a w ostatnich dniach przygotowywał się już normalnym cyklem pod kątem konkretnego przeciwnika. Weekend piłkarze mieli wolny i mogli czas wolny spędzić z rodzinami.

Dwutygodniowa przerwa od ligowego meczu, na pewno pozytywnie wpłynęła na niektórych zawodników, którzy wcześniej nie grali z powodu kontuzji. Trener Broni Radom ma spory komfort, bo do dyspozycji ma 22 zawodników. Po dłuższych przerwach na pełnych obrotach w ostatnich dniach trenowali Dawid Sala i Przemysław Nogaj. Do kadry dołączył też Białorusin, Maksim Kventsar. Do gry wraca też bramkarz Jakub Kosiorek, który ostatnio odpoczywał ze względu na wesele w rodzinie. Na kogo od pierwszych minut postawi szkoleniowiec tego nie wiadomo. Broń w dwóch ostatnich meczach z Lechią Tomaszów Mazowiecki (2:1) oraz KSWasilków (1:0), zagrała w mocno osłabionych składach, a mimo to odniosła zwycięstwa.

- Na razie naszym największym zmartwieniem może być seria meczów wyjazdowych. U siebie zagraliśmy ostatnio 18 sierpnia, a następne spotkanie przed własną publicznością zagramy 28 września. Czeka nas seria czterech meczów poza domem. Udało się wygrać w Wasilkowie i z kolejnych meczów też chcemy przywieźć możliwie jak najwięcej punktów - dodaje trener Różański.
Na swój stadion Broń wróci 28 września, kiedy zmierzy się z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Jako ciekawostkę warto dodać, że między słupkami Pogoni stoi Sebastian Przyrowski, utytułowany wychowanek Pilicy Białobrzegi, były reprezentant Polski. Dziś 38 - letni bramkarz powoli kończy karierę, a kilka dni temu dołączył do sztabu trenerskiego reprezentacji Polski do lat 20. Trener Jacek Magiera zaangażował go w pomoc przy szkoleniu bramkarzy.

Harmonogram 7 kolejki
Huragan Morąg - Unia Skierniewice, KSWasilków - Ursus Warszawa, Olimpia Zambrów - Polonia Warszawa, Znicz Biała Piska - RKSRadomsko, Ruch Wysokie Mazowieckie - Sokół Ostróda, Świt Nowy Dwór Mazowiecki - Pelikan Łowicz. Mecz Lechia Tomaszów Mazowiecki - Legia II Warszawa - przełożony na 23 października.
Mecz rozegrany w czwartek:
Sokół Aleksandrów Łódzki - Concordia Elbląg 4:1 (2:0), Bartłomiej Maćczak 19, 79, Konrad Matuszewski 23, Mikołaj Bociek 77 - Radosław Lenart 87.