Broń Radom przegrała z KSZO Ostrowiec. Ciężkie warunki do grania (ZDJĘCIA)

Sylwester Szymczak
Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach
Mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach Sylwester Szymczak
W sparingowym pojedynku dwóch trzecioligowców, Broń Radom u siebie przegrała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Obie drużyny miały jeszcze po kilka dobrych okazji, a samo spotkanie odbywało się na zaśnieżonym boisku, gdzie bardzo często poczynaniami zawodników rządził przypadek.

BROŃ RADOM - KSZO OSTROWIEC 2:3 (2:1).
Bramki: Śliwiński 16, Kielak 21 - Trochim 37, Stanisławski 51, Zaklika 80
Broń: Zacharski (46 Małecki) - Machajek, Kiercz (46 Jagielo), Jagiełło (46 Dąbrowski), Rogoziński (46 Kolosowski) - Pociecha (60 Piotrowski) Dias (46 Jończyk), , Kielak (46 Leśniewski), Wolski (46 Szkopinski) - Śliwiński (60 Goljasz), Goljasz (46 Smuczynski).
KSZO: Rybiński - Król, Kraśniewski, Mężyk, Ziółkowski, Imiołek, Szymański, Głaz, Trochim, Zalewski, Szydłowski
KSZO II połowa: Lipiec - Kaczmarek, Majewski, Dworzyński, Persona, Fuat Bajramow, Zaklika, Kaczmarek, Chrzanowski, Paluch, Stanisławski.

Samo spotkanie opóźniło się o półtorej godziny. Piłkarze czekali aż na obiekcie pojawi się traktorek z pługiem i plac gry został odśnieżony. Niemniej mecz toczył się w bardzo trudnych warunkach, a zawodnicy czuli się jak na łyżwach.
Do 35 minuty lepiej w tym warunkach prezentowali się gospodarze. Zdobyli dwie bramki, a mogli zdobyć jeszcze co najmniej dwie. Dopiero w 37 minucie goście oddali pierwszy groźny strzał i po uderzeniu z dystansu Wojciecha Trochima, Konrad Zacharski musiał wyciągać piłkę z siatki.
Po przerwie obie drużyny zagrały w zupełnie innych składach. KSZO zaczęło przeważać i na wyrównanie nie trzeba było czekać długo. Po błędzie bramkarza Broni, Szymon Stanisławski dał wyrównianie. Przy stanie 2:2 świetne okazje dla gospodarzy mial Bartłomiej Smuczyński. W 80 minucie w zamieszaniu podbramkowym Zaklika dał prowadzenie zespołowi z Ostrowca Świętokrzyskiego. Również przyjezdni mieli swoje dobre okazje. W 75 minucie Broń miała sporo szczęścia, gdy piłka odbiła się od słupka.

W radomskiej ekipie testowany był 23 letni obrońca, Filip Rogoziński z ŁKS Łagów.