Broń wygrywa w Konstancinie, a Szydłowianka w Grodzisku

/SzS/
Michał Kowalczyk (drugi z prawej) niedawno został ojcem, a wczoraj zapewnił Szydłowiance komplet punktów. S. Szymczak
Piłkarze Broni Radom jako pierwsi w tym sezonie wygrali w Konstancinie. Pilica Białobrzegi wreszcie zwycięska. Zakrzewianie w fatalnej sytuacji

Michał Kowalczyk, piłkarz Szydłowianki Szydłowiec został niedawno ojcem. To właśnie on zapewnił swojej drużynie cenne i sensacyjne zwycięstwo.

Skra Konstancin - Broń Radom 2:3 (1:2), Szewczyk 29, Krawczyk 53 - W. Kupiec 21, Kośmicki 40, Sałek 84.
Broń: Młodziński - Cichoń, Kupiec, Kośmicki, Boguś - Doliński, Kozubek, Dziubiński, Jagodziński (54 Sałek) - Ciupiński, Chudziński.

W 21 minucie Przemysław Cichoń znalazł się sam na sam z bramkarzem Skry, który sparował piłkę na rzut rożny po jego strzale. Po dośrodkowaniu z narożnika, Wojciech Kupiec zdobył głową gola.

KRÓTKA RADOŚĆ

Radość radomian trwała zaledwie kilka minut, bo po jednym z błędów w defensywie, gospodarze wyrównali. Jeszcze przed przerwą przytomnie pod bramką Skry zachował się Marcin Kośmicki i zdobył gola.

Po przerwie grająca z wiatrem Skra nieco ruszyła do ataku i zdołała wyrównać. Broń także miała swoje sytuacje, ale gola dopiero w końcówce spotkania zdobył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Damian Sałek.

Pilica Białobrzegi - UKS Łady 2:1 (2:0), Seremak 35, Karolewski 44 - Pyrka 87.
Pilica: Bolek - Banachowicz, Krupa, Siara, Wojtysiak, Kulej, Banaszkiewicz, Martyński, Komosa, Seremak, Karolewski.

Po serii remisów, piłkarze z Białobrzegów rozegrali wreszcie bardzo dobry mecz, a co najważniejsze wygrali.

Piast Piastów - Wulkan Windoor Zakrzew 1:0 (1:0).
Szkopiński 8.
Wulkan: Kuczera - Lament (70 Kubryn), Sieradzki, Siara, Pysiak (75 Słomka), K. Rawa, Zając, Lesisz, Godlewski, Kocon, Brzeski.

W ósmej minucie po dośrodkowaniu z prawej strony, nie pilnowany Jakub Szkopiński zdobył gola dla Piasta. Po przerwie Wulkan mocno nacisnął, ale brakowało precyzji w strzałach gości. Przegrana stawia zespół z Zakrzewa w trudnej sytuacji.

Mszczonowianka Mszczonów - KS Warka 3:1 (0:0), Walczak 54, Dąbrowski 65, Głka 75. - Kiliański 47.
Warka: Bielecki - Jończyk, Wachowicz, Blank, Jędrzejewski, Skorupski, Bawor, Kruk, Skorupa, Kiliański, Gajowniczek.

Sparta Jazgarzew - Zwolenianka Zwoleń 4:0 (1:0), Cackowski 28, Senator 68, Kłosiewicz 72, Bochenek 75.

Zwolenianka: Kleszcz - Brodecki, Marszałek, Tęcza, Ruszkowski (46 Sobkowiak), Oczkowski, Kopeć, Szarpak, Sztobryn. Markiewicz (80 Burza), Kubica (75 Karaś).

Naprzód Zielonki - Mazowsze Grójec 1:0 (0:0), Piwowarek 73.
Mazowsze: Mazowsze Grójec: Przybylski - Baranowski, Białecki, Jaskólski, Kikowski, Złoch, Zawadzki, Karls, Białek, Kulczyki, Wojtulewicz.
Przed przerwą wybornych sytuacji do zdobycia gola nie wykorzystali Damian Wojtulewicz i Kulczycki. Niewykorzystane sytuacje się zemściły w drugiej połowie.

Pogoń Grodzisk - Szydłowianka Szydłowiec 0:1 (0:1), Kowalczyk 1.
Szydłowianka: Wieczorek - gawor, Ludew, Kośmiński, Wiatrak, Sala, Łaciak, Rafalski, Walkiewicz, Wajszczuk (55 Janik, 90 Czubak), Kowalczyk (80 Lewandowski).
Bardzo ważna, a jednocześnie niespodziewana wygrana Szydłowianki. Już w pierwszej minucie Michał Kowalczyk, świeżo upieczony ojciec przechwycił podanie obrońcy Pogoni i trafił do pustej bramki. Chwilę później mógł on jeszcze podwyższyć rezultat, ale po rzucie wolnym piłka przeszła tuż obok słupka.

Korona Góra Kalwaria - KS Kozienice Janików przełożony na 19 maja.