Bryl i Kujawiak bezkonkurencyjni w Legionowie

Redakcja
Duet RCS-u Czarnych Radom nie przegrał w Legionowie nawet seta
Duet RCS-u Czarnych Radom nie przegrał w Legionowie nawet seta poznan.naszemiasto.pl
Siatkarze plażowi RCS Czarnych Radom, Michał Bryl i Kacper Kujawiak, wygrali ogólnopolski turniej Plaża Open w Legionowie.

Duet reprezentujący radomski klub przed kilkunastoma dniami wygrał w Toruniu turniej zaliczany do cyklu Grand Prix Polski. W Legionowie Bryl i Kujawiak okazali się bezkonkurencyjni i nie przegrali nawet seta. Reprezentanci Czarnych zaliczyli mocne otwarcie pokonując w pierwszej rundzie duet Bartosz Pietruczuk/Adrian Białecki w setach do 13 i 17. W kolejnym spotkaniu nie dali szans parze Bartosz Kujawski/Paweł Kaczorowski.

W trzeciej rundzie zmierzyli się z Marcinem Wiką oraz siatkarzem Cerradu Czarnych Radom, Danielem Plińskim i wygrali 2:0. W półfinale para Bryl/Kujawiak poradziła sobie z Piotrem Janiakiem i Jarosławem Lechem, a w finałowym pojedynku wygrali z Jędrzejem Brożyniakiem i Bartłomiejem Dzikowskim. Za zwycięstwo w turnieju Plaza Open w Legionowie Bryl i Kujawiak otrzymali po dwieście punktów rankingowych.

W tym samym turnieju udział wzięli również Dominik Wanat i Krzysztof Michalski, którzy rozpoczynali zmagania od eliminacji i ostatecznie zajęli dziewiątą pozycję.

Wyniki: I runda: Kujawiak/Bryl - Pietruczuk/Białecki 2:0 (21:13, 21:17), II runda: Kujawiak/Bryl - Kujawski/Kaczorowski 2:0 (21:10, 21:12), III runda: Kujawiak/Bryl - Pliński/Wika 2:0 (21:17, 21:16), półfinał: Kujawiak/Bryl - Janiak/Lech 2:0 (21:19, 21:10), finał: Kujawiak/Bryl - Brożyniak/Dzikowski 2:0 (21:17, 21:18).