Nasza Loteria

Budowa szpitala w Pionkach na finiszu. Teraz trwa wyposażanie obiektu. Zobacz na zdjęciach nowoczesne wnętrza placówki

Redakcja Polska Press
Redakcja Polska Press
Budynek szpitala w Pionkach
Budynek szpitala w Pionkach Sylwester Szymczak/Powiat Radomski
Już 20 września odbędzie się otwarcie II pawilony przy szpitalu w Pionkach. Mieścić się tam będą oddziały wewnętrzny i rehabilitacji, jak również pracownie specjalistyczne. To największa inwestycja Powiatu Radomskiego w ostatnim czas.

Budowa szpitala w Pionkach na finiszu. Teraz trwa wyposażanie obiektu

We wtorek na teren budowanego obiektu mogli wejść dziennikarze. Trzeba przyznać, że oddział jest już gotowy przed czasem. Teraz jest wyposażany. Korytarze błyszczą. Będzie to jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek w Polsce.

Budynek docelowo będzie liczył około 3000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, na co składają się cztery kondygnacje po około 750 metrów kwadratowych. Zlokalizowane będą w nim: oddział wewnętrzny, oddział rehabilitacji, oddział dzienny rehabilitacji, poradnie zabiegowe.

Zobacz więcej:

Nie byłoby tego szpitala, gdyby nie odwaga i zaangażowanie pana starosty i zarządu Powiatu Radomskiego. To był trudny czas na podejmowanie decyzji o tak dużych inwestycjach. Był czas covidu, a potem wojny na Ukrainie. Mimo to władzom powiatu udało się pozyskać pieniądze i podjąć to ryzyko. Opłacało się i wkrótce będziemy mogli cieszyć się kolejnymi nowoczesnymi oddziałami

- mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.

Waldemar Trelka starosta radomski wraz ze Zbigniewem Dziubasikiem, pochodzącym z Pionek, radnym Powiatu Radomskiego również wizytowali placówkę i zwiedzali nowe pomieszczenia.

- Jako powiat wspieramy również szpital w rozszerzaniu działalności medycznej. Dość powiedzieć, że szpital ma obecnie jedynie 300 zł długu wymagalnego, a jego wynik finansowy to ponad 2 miliony złotych na plusie. Ten szpital pokazuje różnicę pomiędzy tym, co było tutaj przez kilkadziesiąt lat, myślę, że tak nowoczesnego i tak dobrze wyposażonego szpitala nie ma w promieniu 100 kilometrów. Jako powiat wspieramy również szpital w rozszerzaniu działalności medycznej – mówił Waldemar Trelka, starosta radomski.

Zobacz:

Przypomnijmy, że to już trzeci etap budowy szpitala w Pionkach. Umowę z firmą Arbud Investments podpisano w październiku ubiegłego roku. Ostatni etap inwestycji pochłonie 13,5 miliona złotych. Same prace budowlane mają kosztować 12,2 miliona, zaś kolejne 1,2 miliona zostanie przeznaczone na zakupy niezbędnego wyposażenia obiektów.

Trwa dalsze wyposażanie oraz przenoszenie sprzętu z dotychczasowych budynków przy ul. Sienkiewicza oraz Harcerskiej. Równocześnie jest prowadzony montażu sprzętu i urządzeń medycznych – wszystko może potrwać przez całe wakacje. Budynek jest wyposażony w Odnawialne Źródła Energii, czyli fotowoltaikę oraz pompy ciepła. Gotowa jest też kotłownia, wyposażona w dwa niezależne od miejskiej sieci źródła energii, czyli gaz ziemny oraz awaryjnie olej opałowy. Przebudowany i zmodernizowany został również budynek dawnej apteki szpitalnej. Cała działalność szpitala ma zostać przeniesiona do końca 2023 rok.

Zobaczcie jak wygląda szpital w Pionkach:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Śpimy krócej i coraz gorzej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie