Zamknij

Echo Dnia

Burza i ulewy w powiecie grójeckim. Zalane ulice, podtopione posesje, coraz więcej interwencji strażaków

W poniedziałek i wtorek ponad dziewięćdziesiąt razy interweniowali strażacy z powiatu grójeckiego, w środę wyjazdów od rana do godziny piętnastej mieli

Ireneusz Szymczak/Wójt Gminy Pniewy

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/13] Następne

Burza i ulewy w powiecie grójeckim [ZDJĘCIA]

W poniedziałek i wtorek ponad dziewięćdziesiąt razy interweniowali strażacy z powiatu grójeckiego, w środę wyjazdów od rana do godziny piętnastej mieli już mniej, bo siedem. Sytuacja zdawała się tam wracać do normy. W czasie opadów deszczu w ostatnich dniach najbardziej ucierpiały gminy Chynów, Grójec, Pniewy oraz Warka oraz te miejscowości, które znajdują się w pobliżu Pilicy

- Wśród najbardziej dotkniętych podtopieniami miejscowości były: Lesznowola, Pniewy, Sułkowice, Michałów, Opożdżew. W pewnym momencie na terenie całego powiatu w akcje ratunkowe zaangażowanych było łącznie około 240 strażaków, zarówno z naszej jednostki jak też ochotnicy z poszczególnych części powiatu. Najczęściej chodziło o wypompowywanie wody z ulic lub posesji do rowów melioracyjnych bądź na łąki, z dala od gospodarstw, posesji czy dróg - relacjonował starszy kapitan Marcin Błoński, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Jeśli chodzi o miejsca szczególni narażone i dotknięte przez żywioł - podtopione zostały między innymi tereny obok torów kolejowych w Chynowie, Urzędu Gminy a także Samodzielnego Publicznego Ośrodka Zdrowia w Pniewach.

Dla samorządów atak żywiołu oznacza dodatkowe koszty. W Jasieńcu wójt Marta Cytryńska uruchomiła do działań wszystkie jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, działa sztab kryzysowy. Jak zapowiedziała wójt, gmina zakupi dodatkowe materiały, między innymi worki z piaskiem i folie, aby skuteczniej zapobiec podtopieniom.

Zobacz kolejne zdjęcia >>>

Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy