Była o krok od złota! Radomska płotkarka młodzieżową wicemistrzynią Polski

/sid/
Karolina Jaroszek z ZTE Radom wywalczyła tytuł młodzieżowej wicemistrzyni Polski w biegu na 100 metrów przez płotki J. Stobiecki
Karolina Jaroszek z ZTE Radom wywalczyła srebrny medal młodzieżowych mistrzostw Polski w biegu na 100 metrów przez płotki. Pozostali dwaj zawodnicy radomskiego klubu, w rozgrywanych w Krakowie mistrzostwach zajęli dalsze pozycje.

Jaroszek, zaliczana do faworytek mistrzostw nie zawiodła. W eliminacjach uzyskała czas 14,51 sekundy awansując do finału z trzecim wynikiem. W finale pobiegła o 0,13 sek. szybciej, co dało jej drugie miejsce. Podopieczna Marcina Waśniewskiego przegrała jedynie z Marzeną Kościelniak z Olimpii Poznań, która wygrała z bardzo dobrym wynikiem 13,72 sek.

Dwaj klubowi koledzy Jaroszek nie włączyli się do walki o medale. Grzegorz Kopciński w eliminacjach biegu na 100 metrów, uzyskał czas 11,14 sek. i nie awansował do finału. W konkursie pchnięcia kulą, Karol Boduła zaliczył jedna próbę na odległość 15,86 metra, co dało mu 11. miejsce.