Były reprezentant Polski dostał kamieniem w Lipsku

/SzS/
Tomasz Dziubiński dziś sędziuje, bo lubi to robić.
Tomasz Dziubiński dziś sędziuje, bo lubi to robić. S. Szymczak
W dziewiątej kolejce Tymex Ligi Okręgowej doszło do przykrego zdarzenia w Lipsku. Sędzia liniowy dostał kamieniem z trybun i mecz przerwano w obawie o bezpieczeństwo arbitrów.

Powiślanka Lipsko - KS Warka -
mecz przerwany w 63 minucie przy stanie 0:3. Kibice rzucili sędziego Tomasza Dziubińskiego kamieniem. Arbiter główny, Łukasz Brzeski w obawie o zdrowie całej trójki, postanowił zakończyć zawody.
- Dostałem dość mocno, poczułem ból w klatce i dopiero jak zobaczyłem kamień leżący u moich stóp, stwierdziłem, że oberwałem z trybun - mówi Tomasz Dziubiński, który dodał, że nic mu się poważnego nie stało i nie potrzebował opieki lekarskiej. Warto też przypomnieć, że Tomasz Dziubiński, to były reprezentant Polski, niegdyś król strzelców polskiej ekstraklasy. Teraz bawi się w sędziowanie i szkoda, że tak kibice traktują jednego z najbardziej zasłużonych zawodników na ziemi radomskiej.
- Przykre to co się stało. Odechciewa się jakiejkolwiek pracy na rzecz klubu - mówi wiceprezes Powiślanki, Marek Szymczyk.
Zanim w 63 minucie doszło do tej sytuacji, Warka grała bardzo dobrze, prowadziła 3:0, jedna butelka poleciała tuż przed przerwą w stronę ławki rezerwowych gości.
Decyzje w sprawie tego meczu podejmie Wydział Dyscypliny Radomskiefgo Okręgowego Związku Piłki Nożnej.

Zwolenianka Zwoleń - Oskar Przysucha 0:2 (0:2),
0:1 Moskwa 8, 0:2 M. Gil 25.
Zwolenianka: Kołodziejczyk - Jędra, Kowalkowski, Tęcza, Maj, Serodziński, Kopeć, Wójcik (46 Oleksik), Pyrka (82 Sobieszek), Królicki (46 Stypiński), Karasiński.
Oskar: Przepiórka - Bińkowski, Moskwa, Kucharski, D. Siwek, Płuciennik, K. Siwek, J. Sapieja (82 Krzyżanowski), M. Gil (68 Obuch), Maciejczak (58 P. Gil), Najdzik (79 Pałgan).

Legion Głowaczów - Proch Pionki 2:3 (1:1),
1:0 Jończyk 8, 1:1 Skalski 44, 2:1 Ogonowski 63, 2:2 Michalski 85, 2:3 Szczepański 90+3.
Legion: S. Krynicki - H. Czubaj (46 W. Czubaj), A. Krupa, Pawlonka, Ogonowski, Łukowski, Konopka (85 Madej), Ł. Krupa (46 Osiński), Wolski, Jończyk (16 M. Fusiek), P. Senator.
Proch: Staniszewski - Kołodziejczyk, Klimowicz, M. Molga, Czekaj, Gębczyk (6 Trojanowski, 72 Hajduk), Michalski, K. Molga, Kołodziej, Bolek (70 Sałek), Skalski (57 Szczepański).

Oronka Orońsko - Jodła Jedlnia Letnisko 1:1 (0:0).
1:0 M. Kowalczyk 52, 1:1 samobójcza 88.
Oronka: Boruch - D. Faliński, C. Chmielewski, K. Gumulak G. Olejarz (68 Arak), K. Nogaj, G. Suligowski (79 Wasik), M. Kowalczyk, Koptas, Zepchło (46 Zawadzki), Jankowski (76 Siwak).

Sokół Przytyk - Gracja Tczów 1:0 (0:0).
1:0 Bilski 65
Sokół: G. Górski - Witkowski, Jaworski, Kapusta, Prus, Starzyński,. Żak, Kroczak (70 Matyja), Lewiński (55 Skałbania), Janiszewski (80 Panek), Bilski.

Ruszcovia Borkowice - Pilica Nowe Miasto 3:2 (0:0)
1:0 Banasik 48, 2:0 Ślęzak 51, 2:1 Pędzikowski, 60, 2:2 Pędzikowski 70, 3:2 Sikorski 82.
Ruszcovia: Skuza - Włodarczyk, Ludew, Szczesniak, Ślusarczyk (75 Krupa), Ślęzak, Wesołowski, Raczyński, Konopka, Banasik (Sikorski 65), Krzepkowski (86 Klusek).

Zawisza Sienno - Iłżanka Kazanów 4:1 (4:0).
1:0 Czaja 2, 2:0 J. Mroczkowski 3, 3:0 M. Klaus 9, 4:0 S. Klaus 31 z karnego, 4:1 Chmielewski 73.
Zawisza: Pisarek - Dudek, Kamiński, G. Wójcik, Tusiński, Bajor, M. Wójcik (88 Sitek), Mroczkowski, M. Klaus (83 Kubiak), S. Klaus (77 Pucułek), Czaja (65 Młynek).

Plon Garbatka - Skaryszewianka Skaryszew 2:1 (2:1)
1:0 Rolnik 32, 2:0 Rolnik 39, 2:1 M. Kogut 45.
Plon: Jurczak - Mąkosa, Janas, Zając Maj, Sałek, Fusiek, Molęda, Rolnik, Szymczak (60 Fiet), Drachal.

Więcej o meczach w poniedziałkowym :"Echu Sportowym"