Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy na budowę hali do hipoterapii w ośrodku w Hucie

Patryk Samborski
Patryk Samborski
Z hipoterapii obecnie korzysta kilkunastu podopiecznych ośrodka. Dzięki budowie hali dzieci będą mogły to robić również w złą pogodę.
Z hipoterapii obecnie korzysta kilkunastu podopiecznych ośrodka. Dzięki budowie hali dzieci będą mogły to robić również w złą pogodę. Fundacja follow Me
Cały czas trwa charytatywna zbiórka pieniędzy na budowę hali do hipoterapii przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie pod Lipskiem. Akcję prowadzi Fundacja Follow me. Hala zapewni odpowiednie warunki do rehabilitacji niepełnosprawnych dzieci.

Na stronie internetowej zrzutka.pl cały czas dostępna jest zbiórka charytatywna na budowę hali do hipoterapii przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Hucie. Obecnie zajęcia prowadzone są jedynie wtedy, gdy jest wystarczająco dobra pogoda. Oznacza to, że z terapii można korzystać w bardzo ograniczonym stopniu, a jesienią i zimą jest to praktycznie niemożliwe. Dzięki budowie hali zajęcia będą mogły być prowadzone w bardziej usystematyzowany sposób, co pozwoli na szybsze postępy wśród dzieci.

Zbiórkę można wesprzeć w bardzo prosty sposób. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zrzutka.pl/hf7ju5 oraz wpłacić dowolną kwotę.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY WEJŚĆ NA STRONĘ ZBIÓRKI

Hipoterapia ośrodku prowadzona jest od 2016 roku. Dzięki hipoterapii, podopieczni placówki łatwiej pokonują lęki, budują więzi, wyrażają swoje emocje i komunikują się ze światem. Wszystko to znacznie poprawi ich stan, ale przede wszystkim zwiększa szansę na to, że w przyszłości będą sobie dużo lepiej radziły. Dzięki terapii wiele dzieci ma szansę się usamodzielnić, być dobrymi sąsiadami, rodzicami. Jazda na koniu pomaga również dzieciom samodzielnie chodzącym, jednak o nieprawidłowym sposobie poruszania się. Hipoterapia może być ponadto pomocna w przypadku dzieci z zespołem Downa, ze stwardnieniem rozsianym, z neuropatią, z porażeniem mózgowym, ze skoliozą, po amputacjach, z upośledzeniem umysłowym dowolnego stopnia i wielu innych.

- Hipoterapia bardzo dobrze wpływa na rozluźnienie spastycznych mięśni przy porażeniu mózgowym, ale też stopniowo wspaniale uspołecznia i uwrażliwia dzieci zaburzone sensorycznie. Dzieci bardzo lubią te zajęcia, dlatego że przede wszystkim się rozluźniają. To jest taka terapia rodzinna, bo na moje zajęcia przyjeżdżają rodzice. Często jest tak, że rodzic też się wtedy otwiera - mówi Agnieszka Adamowicz, hipoterapeutka.

Przypomnijmy, że w październiku zorganizowana została wielka akcja charytatywna "Ruszamy z kopyta", która wsparła zbiórkę na rzecz budowy hali do hipoterapii przy miejscowym Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Impreza była ogromnym sukcesem. W akcji wzięły udział setki ludzi o wielkich sercach, dzięki czemu udało się zebrać prawie 50 tysięcy złotych.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie