Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca do udziału w dwóch nadchodzących akcjach oraz do przekazania 1,5 procent podatku

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Ksiądz Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zachęca do wzięcia udziału w zbliżających się akcjach.
Ksiądz Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, zachęca do wzięcia udziału w zbliżających się akcjach. Aleksandra Szymańska
Caritas Diecezji Radomskiej zachęca do udziału w dwóch nadchodzących akcjach oraz do przekazania 1,5 procent podatku na ich rzecz. 29 lutego odbyła się konferencja w tej sprawie.

Caritas Diecezji Radomskiej zachęca do udziału w dwóch nadchodzących akcjach oraz przekazania 1,5 procent podatku

W weekend 8 i 9 marca odbędzie się kolejna Ogólnopolska Zbiórka Żywności "Tak. Pomagam!". W inicjatywę włączy się również Caritas Diecezji Radomskiej, który zachęca wszystkich do udziału, a tym samym pomocy. W tych dniach w sklepach i marketach na terenie Diecezji Radomskiej będą działać wolontariusze, zachęcający do przekazywania, do przygotowanych koszy, produktów spożywczych na rzecz potrzebujących. Do koszyków ustawionych w supermarketach będzie można włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia, takie jak makaron, ryż, herbata, kawa, olej, cukier, puszki i konserwy, ciastka. Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji służą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.

Caritas Diecezji Radomskiej zapowiada także akcję, która odbędzie się 24 marca. Przed kościołami na terenie Diecezji Radomskiej będzie można zobaczyć kwestujących wolontariuszy z żółtymi żonkilami i balonami. Będą one rozprowadzane w ramach akcji pod nazwą "Pola Nadziei". Jest to akcja skierowana do osób chorych, przebywających w hospicjach, potrzebujących leków. Warto wspomnieć, że dzięki akcji w ubiegłym roku, udało się zebrać ponad 20 tysięcy złotych.

Podczas spotkania Caritas Diecezji Radomskiej przypomniał również o możliwości przekazania na ich rzecz 1,5 % podatku. W ramach akcji w ubiegłym roku Caritas dofinansowała obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży, zakupy leków dla najbiedniejszych i sprzętu rehabilitacyjnego, dożywianie dzieci w świetlicach i udzieliła wsparcia finansowego osobom poszkodowanych. Wsparła również działanie prowadzonych przez nią placówek i przebywające w nich osoby.

– W ubiegłym roku zebraliśmy 728 206, 71 złotych. Podpisaliśmy 18 porozumień z podopiecznymi indywidualnymi oraz 14 porozumień z parafialnymi zespołami Caritas. Na ten cel przeznaczyliśmy ponad 400 tysięcy złotych. Do naszej dyspozycji pozostało niewiele ponad 300 tysięcy złotych. Z tej kwoty wspieramy zarówno wyjazdy wakacyjne dzieci, jak i wszystkie nasze dzieła, które prowadzimy na terenie diecezji – wyjaśnia ksiądz Damian Drabikowski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej.

od 12 lat
Wideo

Protest w obronie Parku Śląskiego i drzew w Chorzowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie