Cenne zwycięstwo E.Leclerc Radomki w Wieliczce. Trzy punkty w starciu z Solną

Michał Nowak
W wyjazdowym starciu z Solną Wieliczka, siatkarki E.Leclerc Radomki Radom zdobyły trzy punkty. Joanna Gołąbek
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w wyjazdowym pojedynku 13. kolejki pierwszej ligi wygrały z Solną Wieliczka 3:1.

Solna Wieliczka - E.Leclerc Radomka Radom 1:3 (25:18, 22:25, 20:25, 16:25)

W pierwszej rundzie siatkarki Solnej Wieliczki wygrały w Radomiu po tie-breaku. Co ciekawe, przed tym spotkaniem oba zespoły miały na koncie dużą ilość rozegranych pięciosetowych spotkań - radomianki siedem, a ekipa z Wieleiczki - pięć. Tym razem jednak mecz zakończył się w czterech partiach.

Od czterech zdobytych punktów z rzędu rozpoczęły sobotnie spotkanie gospodynie. E.Leclerc Radomka jednak szybko odrobiła stratę (6:6). Kolejne minuty to walka punkt za punkt. Później jednak Solna znów odskoczyła na parę "oczek", a po autowym ataku Oriany Miechowicz strata wzrosła do pięciu punktów (18:13). W tej odsłonie radomianki nie były już w stanie odrobić straty i po bloku na Mai Pelczarskiej, która kiwała z drugiej piłki, Solna wygrała odsłonę otwarcia.

Po skutecznym bloku przewaga E.Leclerc Radomki wzrosła do trzech punktów na początku drugiego seta (2:5). Radomianki utrzymywały wypracowaną przewagę i kontrolowały przebieg boiskowych wydarzeń. Choć w pewnym momencie Solna odrobiła niemal stratę (12:13), to ten stan trwał tylko chwilę, bowiem już parę minut później, po skutecznym bloku, podopieczne Jacka Skroka wróciły do bezpiecznego prowadzenia (13:18). Miejscowe jednak nie złożyły broni (22:24), ale w końcówce górą były radomianki, które doprowadziły do remisu w meczu 1:1.

Minimalną przewagę, którą zyskała na początku partii numer trzy, E.Leclerc Radomka utrzymywała w kolejnych minutach. Z dobrymi zagrywkami Gabrieli Borawskiej spore problemy miały gospodynie. Radomianki kończyły przy jej serwisie piłki przechodzącej i zatrzymywały rywalki na siatce. Nic więc dziwnego, że prowadzenie wzrosło do sześciu "oczek" (11:17). Choć w końcówce przewaga nieco stopniała, to ostatecznie radomianki zwyciężyły w tej partii po bloku Gabrieli Ponikowskiej.

Siatkarki z Radomia wyraźnie podbudowane przebiegiem dwóch poprzednich odsłon, wciąż prezentowały się bardzo dobrze na placu gry. Dość szybko osiągnęły bezpieczną przewagę i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa. Dzięki trzem punktom, podopieczne trenera Jacka Skroka awansowały na trzecią pozycję na zapleczu ekstraklasy.

QUIZ. Gwara młodzieżowa lat 70. Czy rozpoznasz te słowa?