Cenne zwycięstwo koszykarzy. Trefl Sopot - Rosa Radom 76:80!

/SzS/
Kim Adams, koszykarz Rosy
Kim Adams, koszykarz Rosy Ł. Wójcik
Koszykarze Rosy Radom gościli w piątkowy wieczór w Sopocie, gdzie zmierzyli się z miejscowym Treflem. Radomianie walczyli o to, aby umocnić się na trzecim miejscu, zaś dla gospodarzy był to pojedynek o udział w fazie play off.

Trefl Sopot - Rosa Radom 76:80 (18:21, 21:19, 12:21, 25:18)

(Statystyki wkrótce)

Radomscy koszykarze słabo zaczęli to spotkanie. Trefl prowadził 12:4, ale Rosa szybko się przebudziła i już kilka minut później pierwszy raz wyszła na prowadzenie. Osiągnęła na chwilę pięciopunktową przewagę 19:14.
Trefl zagrał z przysłowiowym nożem na gardle. Drużyna była mocno zmotywowana. Wynik przez długie minuty oscylował wokół remisu. Szwankowała skuteczność z obu stron. Na przerwę goście schodzili z minimalna, jednopunktową przewagą.

Drugą połowę lepiej zaczęła Rosa. Wyszła na sześciopunktową przewagę, ale Trefl nie odpuszczał. Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego po raz kolejny w tym sezonie pokazali, że potrafią bronić najlepiej w tej lidze. Trzecia kwarta pod tym względem była bardzo dobra w wykonaniu Rosy.

Przed ostatnią kwartą zespół z Radomia miał 11 punktów przewagi (62:51). Gospodarze walczyli, odrobili kilka punktów, Minut przed końcem Trefl tracił już tylko pięć punktów. Kapitalny mecz rozegrał Danny Gibson, który zdobył w Sopocie najwięcej punktów. Jednak w końcówce najpierw nie trafił dwóch osobistych z rzędu, a chwilę później popełnił faul niesportowy, po którym gospodarze zdobyli ważne punkty. Na szczęście Rosa nie dała sobie wydrzeć wygranej. Naszej drużynie należą się wielkie brawa.