Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi obchodziło jubileusz nadania imienia szkole. Zobacz zdjęcia i wideo

Aleksandra Szymańska
Aleksandra Szymańska
Facebook/Powiat Grójecki
W piątek, 24 listopada w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nowa Wieś odbyły się uroczystości związane z 40-leciem nadania imienia Tomasza Nocznickiego szkole.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi obchodziło jubileusz nadania imienia szkole

Wydarzenie było elementem obchodów Roku Jubileuszowego, związanego z pięćdziesiątą rocznicą istnienia szkoły w Nowej Wsi. Uroczystości jubileuszowe zgromadziły liczne grono oficjalnych gości, nauczycieli, byłych i obecnych pracowników, uczniów, absolwentów, przyjaciół i partnerów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Nowej Wsi.

W tym dniu towarzyszyły słowa patrona placówki, Tomasza Nocznickiego: "Nie warto walczyć o to co małe, dla kraju, ludu walczcie o chwałę, o wielkie cele”. Odwiedzający podziwiali okolicznościowe wystawy, ekspozycję pamiątek po Patronie, kroniki szkolne i zdjęcia z różnych ważnych momentów historii szkoły w Nowej Wsi. Jubileusz dostarczył lokalnej społeczności skupionej wokół szkoły wielu głębokich wzruszeń i pozwolił na nowo poczuć dumę z faktu, że patronem kształcącej się w Nowej Wsi młodzieży jest postać tak nietuzinkowa, jak Tomasz Nocznicki silnie związany z Ziemią Grójecką.

Dodatkowo wydarzenie było lekcją historii szczególnie cenną dla uczniów klas pierwszych. Wykazali się oni już znajomością biografii i osiągnięć publicystycznych Tomasza Nocznickiego biorąc udział w jubileuszowym konkursie wiedzy o patronie. Najlepsi zostali uhonorowani nagrodami i pamiątkowymi dyplomami.

Pamiątkowe podziękowania zostały wręczone również partnerom, dzięki którym możliwa była organizacja obchodów jubileuszu oraz realizacja wielu działań statutowych szkoły w ostatnich latach.

Ważną częścią piątkowej uroczystości był program artystyczny, przygotowany przez uczniów technikum. Zaprezentowali fabularyzowaną biografię patrona, wzbogaconą wierszami jego autorstwa, a także spektakularny układ wokalno-choreograficzny, stylizowany na taniec ludowy.

Następnie zaproszeni goście udali się na zwiedzanie szkoły, która specjalnie na ten jubileusz przybrała odświętny wystrój. Odwiedzający podziwiali okolicznościowe wystawy, ekspozycję pamiątek po Patronie, kroniki szkolne i zdjęcia z różnych ważnych momentów historii szkoły w Nowej Wsi.

Okazją do całkiem prywatnych i nieoficjalnych spotkań, rozmów i wspomnień był poczęstunek, na który udali się wszyscy zaproszeni goście.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się, między innymi: Krzysztof Ambroziak – Starosta Powiatu Grójeckiego, Jolanta Sitarek – wicestarosta Powiatu Grójeckiego, Janusz Karbowiak – Przewodniczący Rady Powiatu Grójeckiego, członkowie Zarządu Powiatu Grójeckiego, Barbara Orłowska – Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Powiatu Grójeckiego, Teresa Knyzio – wiceburmistrz Warki, ksiądz Wojciech Piórko – proboszcz parafii świętego Izydora Oracza w Nowej Wsi. Ważnymi osobami na liście gości byli członkowie rodziny Tomasza Nocznickiego: Iwona Nocznicka – prawnuczka patrona szkoły, Tomasz Lech Nocznicki – prawnuk patrona szkoły wraz z żoną Jadwigą Nocznicką oraz synami Tomaszem, Bartoszem i Pawłem, Alicję Gaj – prawnuczkę patrona, a także praprawnuczki patrona: Bogumiłę Jadwigę Gaj Gajewską i Ninę Grelę. W uroczystości udział wzięli przedstawicieli firm, które objęły patronatem uczniów Technikum imienia Tomasza Nocznickiego.

- Jubileusz dostarczył społeczności Centrum wielu głębokich wzruszeń i pozwolił na nowo poczuć dumę z faktu, że patronem kształcącej się w Nowej Wsi młodzieży jest postać tak nietuzinkowa, jak Tomasz Nocznicki - czytamy na stronie szkoły.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie