Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Kultury Południe zaprasza do współpracy mieszkańców

Barbara Koś
Nasze obecna wystawa fotografii Roberta Wyrwasa w Galerii Pod Jaskółką też pokazuje naszą powszednią rzeczywistość – mówi Zbigniew Zieliński
Nasze obecna wystawa fotografii Roberta Wyrwasa w Galerii Pod Jaskółką też pokazuje naszą powszednią rzeczywistość – mówi Zbigniew Zieliński Barbara Koś
"Koloryt miasta" to nowy cykl imprez prowadzonych Centrum Kultury Południe skierowanych do mieszkańców osiedla Południe i przy pomocy mieszkańców realizowanych. Szczególne miejsce mają w tym programie bezrobotni

- Chcemy zachęcić wszystkich mieszkańców do wyjścia z czterech ścian i skupienia się wokół naszej placówki - mówi Zbigniew Zieliński, dyrektor Centrum Kultury Południe. - Prosimy ich też by podpowiedzieli nam, jakie imprezy interesują ich i w jakich mogą nam dopomóc.
W cykl realizowany razem z Zespołem Pracy Socjalnej numer 10 i zwany umownie "Koloryt Miasta" włączyło się już 80 bezrobotnych.

Ta grupa wolontariuszy współpracuje już z Centrum przy organizacji rodzinnego festynu, który tradycyjnie odbędzie się 3 czerwca.

- Okazało się, że bardzo wielu mieszkańców lubi wszystko to, co łączy się z folklorem miejskim - mówi Zbigniew Zieliński. - Dlatego postaramy się o występ kapel miejskich. A także - o popularyzację utworów sąsiadów o naszym osiedlu. Wiadomo jest, że jest na Południu sporo piszących. Cześć wolontariuszy ma więc za zadanie poszukać swoich sąsiadów grających na instrumentach i znających utwory z gatunku folkowego. Inna - odszukać autorów wierszy czy prozy mówiącej o istotnych sprawach osiedla.

Dyrekcja już ma sygnał, że ktoś pisze pamiętniki o Południu od 1984 roku! Będzie mógł podczas festynu zapoznać z fragmentami innych.

- Zorganizujemy również wystawę wyszukanych przez wolontariuszy eksponatów związanych z historią osiedla a przechowywanych w domach przez mieszkańców - wylicza Zielński.

Nic dla nas bez nas

Wolontariusze mają już doświadczenie w swojej nowej pracy. Bardzo aktywnie włączyli się już, na przykład, w kwietniowe warsztaty wielkanocne połączone z rodzinnym lepieniem baranków.
Zaplanowane na sezon jesienny imprezy "Kolorytu": spotkania, koncerty, wystawy czy happeningi nie będą już tylko gotowymi propozycjami ale uwzględnią też współpracę wolontariuszy.

- Oni wiedzą najlepiej co w zaproponowanych imprezach zainteresuje naszych mieszkańców - podkreśla Zieliński.

Centrum modyfikuje też nurt muzyczny koncentrując się na poezji śpiewanej a także na nauce gry na instrumentach.

Radomski Hyde Park będzie jak dawniej skierowany do młodzieży ale także dorosłych. Temu służy właśnie nauka gry.

Coraz więcej wolontariuszy bierze udział w rajdach rowerowych oraz biegach o laur Południa.
-Każda aktywność jest ze wszechmiar pożądana by pokonać marazm i bierność wśród mieszkańców - tłumaczy Zbigniew Zielński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie