Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zapowiada ciekawe wystawy w kwietniu 2017 roku

Barbara Koś
Niedzielne spotkanie "Sztuka codzienna" prowadzone przez Weronikę Elertowską zapoczątkowało cykl kwietniowych wydarzeń kulturalnych w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Warsztaty poświęcone były przedmiotowi gotowemu, który jest często przenoszony przez artystę z życia codziennego do świata sztuki. Uczestnicy poznali najsłynniejsze obiekty ready made (ready-made- użycie gotowych przedmiotów jako dzieła sztuki, na przykład słynny pisuar Marcela Duchamp), które wywołały rewolucję w sztuce współczesnej i wspólnie zastanawiali się, dlaczego wzbudzają tak wiele kontrowersji. Podczas zajęć plastycznych szukano nowych znaczeń i funkcji dla przedmiotów codziennego użytku.

W niedzielę, 30 kwietnia, warsztaty Z czego można stworzyć rzeźbę?" poprowadzi Urszula Kaszewska.
Współczesna rzeźba to nie tylko wytwory z kamienia, drewna i metalu. Wspólnie z uczestnikami warsztatów będzie sie można zastanowić nad właściwościami materiałów nietradycyjnych i stworzymy rzeźby „do przytulania”.
Cena: 1 zł / osoba,Godz.: 13.00- 14.30


Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu 48 618 40 27 wew. 19 w godzinach 7.30-15.30, lub pod adresem e-mail: [email protected] (Dział Edukacji Muzeum Rzeźby Współczesnej).
Adres: ul. Topolowa 1, 26-505 Orońsko
Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

A już w następną niedzielę, 23 kwietnia, w godzinach 12- 18, Centrum zaprasza na Dzień Ziemi.

W programie : godziny 12 – 16 "Sześć wyzwań" czyli artystyczno - przyrodnicza gra terenowa dla dzieci i dorosłych. Start spod pałacu Brandta. Godz. 12. – 17.warsztaty: Tratwa nad Roliną – budowanie tratwy z butelek plastikowych nad stawem, "Co w trawie piszczy?" – oprowadzania z lornetkami dla ciekawych przyrody, warsztaty ekodruku – nauka tworzenia odbitek graficznych i linorytu, "Sztuka latania" – warsztat budowania prawdziwego latawca dla dużych i małych a także Eko-gry i zabawy edukacyjne dla wszystkich. Będzie też tworzenie Ekomapy Parku, Zdrowa kuchnia, zagadki i gry z nagrodami na stoisku Nadleśnictwa Radom i budowanie elementów scenografii z wikliny do spektaklu plenerowego. Godz. 16 - oprowadzanie po wystawie po warsztatowej (prace dzieci ze szkół gminy Orońsko),16:30 – performance Ewy Dąbrowskiej i Jana Sajdaka „W jamie” (podziemna piwnicy przed Pałacem Brandta), 16:30 – wspólne sadzenie roślin w rzeźbie ZIEMIA Anny Siekierskiej (za hotelem), Godz.17,30 – spektakl „Baśń Jaworowa” z udziałem dzieci ze szkół gminy Orońsko.

Uczestnikom dojeżdżającym z Radomia organizatorzy zapewniają darmowe kursy autobusowe. Z przystanku przy dworcu PKP "pod zegarem", autobusy ITS Michalczewski odjadą o godz. 11.30, 13.30 i 15.30. Kursy powrotne z Orońska zaplanowane są na godz. 13.00, 15 i 18.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie