Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku zaprasza na nowe wystawy

/bk/
Prace Angeli Singer z wystawy"Ecce animalia"
Prace Angeli Singer z wystawy"Ecce animalia" Centrum Rzeźby Polskiej
Trzy nowe wystawy otwarte zostaną w sobotę, 8 marca, o godzinie 14 w galeriach Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Pierwsza z nich - "Ecce animalia" otwarta będzie w Muzeum Rzeźby Współczesnej. To międzynarodowa wystawa zbiorowa poświęcona zwierzęcej podmiotowości i indywidualności oraz relacjom między ludźmi a zwierzętami.

Obecnie mówi się o tak zwanym zwrocie zwierzęcym w sztuce, a także szerzej w kulturze i społeczeństwie. Można zaobserwować nowe podejście do zwierząt w sztuce, mające genezę w latach 70-ych XX w., przejawiające się nasileniem zainteresowania zwierzętami w sztuce i większą ilością wizerunków zwierząt.

Obejrzeć będzie można prace 32 artystów utrzymane w tym duchu. Autorzy rzeźby, to miedzy innymi, Magdalena Abakanowicz, Steve Baker, Basia Bańda, Kuba Bąkowski, Beata Czapska, Tatiana Czekalska & Leszek Golec, Antoni Janusz Pastwa, Adam Procki i Józef Robakowsk a także twórcy z zagranicy.

Ekspozycja czynna będzie do 8 czerwca.

Druga wystawa otwarta będzie w galerii Oranżeria i nosi tytuł "Nad pięknem mądrem Dunajem a autorem prac jest Wiktor Gajda.
Wiktor Gajda zaprezentuje rzeźby, obiekty i prace malarskie zrealizowane w różnych okresach twórczości.

Artysta tworzy w zakresie rzeźby, malarstwa, rysunku i grafiki. Rzeźbi torsy, grupy figuralne (wątki mitologiczne i sakralne), portrety znanych osobistości, charakteryzujące się specyficznym dla niego typem deformacji, o formie ekspresyjnej i fantastycznej. Obiekty powstające od połowy lat 90. mniej dramatyczne w formie, zdecydowanie barwne, cytując sztukę naiwną zbliżają się do groteski.

Ekspozycja czynna będzie do 15 czerwca.

I wreszcie trzecia wystawa: "Balast - konfiguracje" Krzysztofa Rozpondka otwarta zostanie w Galerii Kaplica. Wystawa to kolekcja obrotowych brył przypominających zasobniki. Zbudowane zostały z modułów o wybranych sylwetkach, pozwalających na różnorakie ich łączenie. Zestawione tworzą układ o charakterze instalacji.

Artysta oplata ceramiczne korpusy rzemieniem lub liną, następne uzupełnia je opaskami różnych tworzyw syntetycznych lub gumy oraz elementy metalowe. Założenie polega na tym, aby całość uosabiała wszystko to, co pozornie nieprzydatne, a jednocześnie niezbędne, co bywa ciężarem, ale też stabilizatorem, bez czego nie można odnaleźć czy zachować równowagi.

Prace Rozpondka są kompozycjami abstrakcyjnymi. Jednocześnie stanowią wynik obserwacji natury i są wyrazem szacunku dla panującej w niej logiki.

Ta ekspozycja czynna będzie do 15 czerwca.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Radomskie