Cerrad Czarni Radom nie sprostali Jastrzębskiemu Węglowi (wideo, zdjęcia)

/sid/
Siatkarze Cerrad Czarnych Radom (w ataku Bartłomiej Bołądź) przegrali trzeci mecz i całą rywalizację w pierwszej rundzie play off z Jastrzębskim Węglem. T. Klocek
Nie udało się siatkarzom Cerrad Czarnych Radom przedłużyć rywalizacji z Jastrzębskim Węglem. Radomianie przegrali 0:3 trzeci mecz i całą rywalizację w pierwszej rundzie play off.
Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel

Tym samym, podopieczni Roberta Prygla odpadli z walki o medale i nie zagrają dziś kolejnego meczu. Czarni zagrają w drugiej rundzie play off o miejsca 5-8. Pierwszym rywalem radomian będzie AZS Politechnika Warszawska.

Siatkarze Czarnych zapowiadali walkę. Chcieli sprawić niespodziankę w piątkowym meczu i przedłużyć rywalizację z Jastrzębskim Węglem. Nastawienie radomian było niezwykle bojowe, jednak brązowi medaliści Ligi Mistrzów nie mieli zamiaru pozostawać dłużej, niż to potrzebne w Radomiu.

Czarni nie rozpoczęli meczu najlepiej. Z pierwszych ośmiu punktów wywalczonych przez jastrzębian sześć oddali im po błędach gospodarze. Radomianie zdołali jednak poderwać się do walki i po ataku Bartłomiej Bołądzia wyrównali na 13:13. Było to jednak wszystko, na co pozwolili rywale. Szybko z nawiązką odbudowali przewagę i pewnie wygrali pierwszą odsłonę.

W drugim secie, od początku goście starali się wypracować przewagę. Duży udział miał w tym Michał Łasko. Atakujący rywali zaprezentował całą gamę ataków. Goście wygrali także tę partię.

Przerwa po drugim secie nie pomogła radomianom. Mimo zmian nie byli w stanie odwrócić losów meczu. Łasko, który został najlepszym zawodnikiem meczu, Michał Kubiak i pozostali pewnie zwyciężyli i tym samym jastrzębianie będą walczyć o medale, a radomska drużyna zmierzy się z AZS Politechnika Warszawska w walce o miejsca 5-8.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 18:25, 19:25), stan rywalizacji (do trzech zwycięstw) 0:3, awans do półfinału - Jastrzębski.

Czarni: Neroj, Bołądź, Wachnik, Westphal, Grzechnik, Ostrowski - Filipowicz (libero) oraz Gutkowski, Faryna, Kędzierski, Radomski, Kamiński.